Artimųjų Rytų studijų programa

Apie programą

Kodas: 6121NX
Studijų sritis: humanitariniai mokslai
Studijų kryptis: regiono kultūros studijos
Studijų forma: nuolatinės
Apimtis: 240 kreditų
Teikiama kvalifikacija: humanitarinių mokslų bakalauras
Studijų programos komiteto pirmininkas dr. Vytis Silius, (8 5) 268 72 09, el. p. vytis.silius@oc.vu.lt
Mokamų bakalauro studijų metinė kaina: 2242 Eur

Artimųjų Rytų studijų programos aprašas pdf

Artimųjų Rytų studijų (ARS) programa suvienija nuo 2000 m. Vilniaus universiteto Orientalistikos centre vykdytas Azijos studijų programos arabistikos, iranistikos ir turkologijos specializacijas, sujungia klasikines ir moderniąsias Artimųjų Rytų regiono studijas. Tai vienintelė Lietuvoje daugiadisciplininė humanitarinių mokslų srities regiono kultūros studijų krypties pirmosios pakopos studijų programa.

Programa sudaryta, remiantis pirmosios pakopos Artimųjų Rytų ir islamistikos studijų programų patirtimi užsienio šalių universitetuose (Londono universiteto Orientalistikos ir afrikanistikos studijų mokykloje (SOAS), Kembridžo universitete, Leideno universitete, Ekseterio universitete, Lydso universitete, etc.).

Remiantis Lietuvos eksporto plėtros 2014–2020 m. m. gairėmis, Artimųjų Rytų regiono šalys yra prioritetinė Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos eksporto plėtros skatinimo zona. Investicijų Artimųjų Rytų regione skatinimo strategija kuria sparčiai augantį profesionalių konsultantų, kurie išmanytų regiono specifiką ir jo kalbą (-as), sugebėtų sekti politinę ir ekonominę situaciją bei paruošti Lietuvos bendroves verslo plėtrai regione, poreikį.

Studijų proceso ypatumai

Programoje galima studijuoti dvi regiono kalbas. Pirmaisiais metais (pirmąją studijų savaitę) pasirenkama pagrindinė regiono kalba (arabų, persų (farsi) arba turkų), o nuo trečiųjų studijų metų galima pasirinkti antrą regiono kalbą (arabų, persų (farsi) arba turkų).

Programoje derinamas daugiadisciplininis ir tarpdiciplininis požiūris į regiono studijas, kuris pasireiškia per skirtingų akademinių disciplinų – kalbos ir literatūros, filosofijos ir religijos, istorijos, meno, antropologijos – ir bendrąsias kultūros studijas.

Studijuojamo regiono kalbos studijos sudaro svarbią programos dalį. Taip pat didžioji studijų programos sandaros dalis skiriama pasirenkamųjų, o ne privalomųjų dalykų studijoms. Studentai turi galimybę specializuotis pasirinktoje srityje.

Stojantiesiems

Priėmimo konkursinį balą sudaro keturių dalykų įvertinimai:
• istorija (svertinis koeficientas 0,4);
• lietuvių kalba ir literatūra (0,2).
• geografija (0,2);
• matematika / biologija / užsienio kalba (užsieniečiams – gimtoji kalba arba informacinės technologijos) (0,2);
Šalies ir tarptautinių olimpiadų laimėtojams skiriama papildomų balų.

Asmenys, 2016 arba 2017 m. Lietuvoje įgiję vidurinį išsilavinimą ir pretenduojantys valstybės finansuojamas (vf) studijų vietas, be lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio egzamino ir be užsienio kalbos egzamino turi būti išlaikę ir matematikos valstybinį brandos egzaminą.