Rinkis studijas Orientalistikos centre!

VU didysis kiemas 03a 2017 int

Tai studijos, kupinos nuotykių!
Gabrielė Šatkovskytė, Orientalistikos centro alumnė

Artimųjų Rytų studijos

galimybė studijuoti dvi regiono kalbas / galimybė rinktis specializaciją per pasirenkamuosius ir laisvuosius dalykus / galimybė su Erasmus + stipendija studijuoti Jordanijoje, Turkijoje bei garsiausiuose Šiaurės Europos universitetuose

Studijų metu įgyta patirtis yra neįkainojama ir itin naudinga. Tie, kurie klausia, ką gi tu veiksi baigusi turkologiją, net neįsivaizduoja, kokios naudingos šiuolaikiniame pasaulyje gali būti gilios žinios apie tam tikrą regioną, ar įrankiai, gauti studijų metų, skirti padėti suprasti kitos kultūros atstovus."
Gabrielė Šatkovskytė, Orientalistikos centro alumnė, turkologija (Artimųjų Rytų studijų programa)

Tai labai atviras laukas tyrimams. Galų gale net elementariausiai mokėti arabų kalbą, kad galėtum versti – tokie dalykai yra praktiški. Tik tiek, kad ši kalba sudėtinga ir studijos nėra labai lengvos. Jeigu tikslas yra išmokti jos tik iš vadovėlio – bus labai sunku. Arabų kalboje reikia labai daug pajautos.
Barbora Gediminaitė, Orientalistikos centro alumnė, arabistika (Artimųjų Rytų studijų programa)

Japonologija

tvirti kalbos pagrindai / galimybė studijuoti Japonijos universitetuose / platus studijuojamų dalykų spektras

Po metų intensyvaus mokymosi jau galėjau kalbėti ir reikšti mintis japoniškai. Taip pat mokiausi dalykus, susijusius su Japonijos kultūriniu ir istoriniu paveldu. Smagu ir tai, kad mano studijuojamo regiono dėstytojai stengėsi pakviesti svečių iš Japonijos, kurie pristatytų savo šalį. Taip studentui suteikiama galimybė iš arčiau pažinti šalies kultūrą, jos žmones bei pritaikyti turimus japonų kalbos įgūdžius. Mokytis čia yra nelengva, bet įgytos žinios atperka sunkų darbą.
Teklė Jasenkaitė, Orientalistikos centro alumnė (japonologija)

Pietų Azijos studijos

atnaujinta studijų programa/ vienintelė studijų programa Baltijos šalyse / galimybė su Erasmus + stipendija studijuoti Indijoje / privataus fondo stipendija studijoms arba praktikai Indijoje

Žmonės, kurie nėra labai gerai susipažinę su Indija, išgirdę šį žodį iškart galvoja apie smilkalus, šventas karves, jogą ir kitus madingus Vakaruose dalykus. Bet iš tikrųjų už Indijos ir šitų studijų slepiasi gerokai daugiau. Tai yra tūkstantmetės kultūros židinys. Ir kartu tai yra modernizacijos ir tradicijos mišinys. Kalbos, religijos, papročiai ir visa kita – didžiulis kultūrinis kratinys, turintis be galo didelę įtaką Azijoje ir vis didėjančią įtaką pasaulyje.
Irma Kondrataitė, Orientalistikos centro studentė, 2 kursas

Sinologija

tvirti kalbos pagrindai / galimybė studijuoti Kinijos, Taivano, Honkongo universitetuose / platus studijuojamų dalykų spektras

Studijavau sinologiją ir studijuodama supratau, kad kinų kalbos neįmanoma išmokti nesimokinant ir apie Kinijos kultūrą (ir atvirkščiai). Kultūra „suklijuoja“, paaiškina, pagrindžia viską: kalbą, politiką, kasdienius įvykius. Studijuodama čia, išmokau ne vien tik apie Kiniją, bet ir apie pasaulį bendrai: kaip priimti „kitus“ ir „ kitokius“, kaip išslaisvinti savo mąstymą ir būti atviru patirtims bei įdėjoms. Nepaprastai džiaugiuosi, kad mokiausi būtent VU OC, nes čia mes turime išskirtinę progą mokytis mažose grupėse, kur visada esama laiko diskusijomis, dėstytojų ir studentų kontaktui- tai, mano manymų, yra svarbu ir labai tai vertinu.
Karolina Kaniušėnaitė, Orientalistikos centro alumnė (sinologija)