Atvirų durų diena Vilniaus universitete

Atviru duru diena VU 2015 logo2015 m. rugsėjo 18 d. kviečiame visus, besidominčius studijomis Vilniaus universitete, apsilankyti Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius) vyksiančioje atvirų durų dienoje. Jūsų laukia mokslo populiarinimo paskaitos, diskusijos, konsultacijos, mokslo dirbtuvės.

Atvykę galėsite: daugiau sužinoti apie teisės vaidmenį demokratinėje valstybėje, išgirsite tikrąją Vilniaus basilisko istoriją, sužinosite apie akių sekimo įrangą ir kaip chemija keičia gyvenimo kokybę, galėsite mokytis retorikos meno, pamatysite, kaip dirba archeologai ar kaip veikia 3D skeneris, daug kitų įdomių dalykų.

Taip pat galėsite: gyvai pabendrauti su universiteto studijų koordinatoriais, studentais, gauti atsakymus į jums rūpimus klausimus, susijusius su studijomis Vilniaus universitete.

Renginio programą rasite čia.

Rugsėjo 18 d. 11-11.45 val.

Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorės Maritanos Larbi paskaita

„Ką mes perėmėme iš islamo kultūros?“

Paskaitoje bus pasakojama, kaip musulmoniškieji Rytai įtakojo viduramžių krikščionių mokslinį pasaulį. Žodžiai alchemija, algebra, eliksyras, alkoholis vienaip ar kitaip yra susiję su tiksliaisiais mokslais ir jie visi turi arabiškąjį žymimąjį artikelį al-, nurodantį šių žodžių arabiškąją kilmę. Sakome, kad rašome arabiškais skaičiais: 1, 2, 3, 4…. Ar galima teigti, kad be musulmoniškųjų Rytų nebūtų europietiškojo Renesanso?

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registruotis galite čia.