Pažintinis vakaras su chna tradicija

chnaRytų kultūrinėje tradicijoje įsišaknijęs piešimas natūraliais chna dažais apima ne tik religines ar filosofines reikšmes, turinčias gilias senovines tradicijas, bet ir estetinius bruožus, motyvus ir simbolius.

Chna dažais, įvairių tradicinių švenčių metu – per vestuves, gimtadienius ir religines šventes, dažniausiai moterys ir merginos mėgdavo dekoruoti rankas, kojas ir kitas kūno dalis laikinomis tatuiruotėmis.

Kviečiame susipažinti su chna tradicijos istorine raida ir simboliais Rytų kultūroje ir praleisti vakarą kartu chna dirbtuvėse su meistre iš Pakistano ir Artimųjų Rytų studijų lektorėmis Maritana Larbi ir Natela Statkiene.

Renginio metu vaišinsimės arbata, dalinsimės šiluma ir užsiimsime kūrybine veikla, kurdami savo unikalią chna tatuiruotę.

Renginio vieta: Vilniaus universitetas, Turkų k. auditorija (112 aud.), Universiteto g. 5, Vilnius

Data: 2017-05-30, 18:00 val.

Organizatoriai:

VšĮ „Arabų kultūros forumas“, VšĮ „Aktyvus jaunimas“, VU Orientalistikos centras
Refugees in Europe / EU funded youth exchange