Užupyje bus atidengta konstitucija sanskrito ir hindi kalbomis

Uzupio konstitucija sanskrit hindiMinint Indijos ir Lietuvos Respublikų diplomatinių santykių 25 metų sukaktį, 2017 m. gegužės 25 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Paupio gatvėje, bus iškilmingai atidengtos Užupio Respublikos Konstitucijų lentos sanskrito ir hindi kalbomis. Iškilmėse dalyvaus Indijos užsienio reikalų valstybės ministras M. J. Akbaras, Indijos ambasadorius Lietuvai J. E. Adžajas Bisaria ir Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis.

Renginyje skambės tradicinė indų muzika, pasirodys Indijos klasikinio šokio Kathak atlikėjai, viešai bus išsakomi tautų santykių lūkesčiai, dažniausiai liekantys diplomatinių susitikimų užribyje.

Užupio konstitucija šiuo metu yra išversta į daugiau nei 50 kalbų, sieną Paupio gatvėje puošia 26 lentos viso pasaulio kalbomis. Užupio konstitucijos tekstą į hindi kalbą vertė Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorė Kristina Dolinina, į sanskritą – indologas Vytis Vidūnas.

LR Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kvietimu M. J. Akbaras atvyksta į gegužės 25–26 d. Vilniuje rengiamą Azijos ir Europos susitikimo konferenciją. Indijos politikas Vilniuje susitiks su Lietuvos Ministru Pirmininku, švietimo ir mokslo ministre, Seimo tarpparlamentinių ryšių su Indija grupės nariais, lankysis Vilniaus universiteto Orientalistikos centre ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1866486716899092/

Plačiau skaitykite: Indijos užsienio reikalų ministras Užupyje atidengs konstituciją sanskrito ir hindi kalbomis

UZR konstutucijos atidengimo cereminija