Prof. Audriaus Beinoriaus paskaita „Pulkininkas N. V. Kordaševskis: lietuviškas pėdsakas N. Rericho transhimalajų ekspedicijoje“

himalajai rytasTarptautinės dailės parodos „Nikolajus Rerichas ir Latvija“ paskaitų ciklas

2017 m. kovo 30 d. 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4)

Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktoriaus prof. habil. dr. Audriaus Beinoriaus paskaita „Pulkininkas N. V. Kordaševskis: lietuviškas pėdsakas N. Rericho transhimalajų ekspedicijoje“.

Paskaitos metu pranešėjas apžvelgs Nikolajaus Rericho transhimalajų ekspedicijos 1927–1928 m. istorinį, politinį ir kultūrinį kontekstus. Remdamasis istoriniais šaltiniais ir ano meto fotografijomis sieks atsakyti į klausimus: kokie buvo šios kelionės tikslai, reikšmė ir rezultatai; kas siejo nuo Kauno apylinkių kilusį dvarininką, carinės Rusijos armijos atsargos pulkininką Nikolajų Kordaševskį (1877–1945) su garsiąja Rerichų šeima, kaip jis pateko į negausių ekspedicijos dalyvių gretas ir kaip susiklostė tolesnis jo likimas?

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame dalyvauti. Paskaitos afiša

Organizatoriai: Lietuvos dailės muziejus, Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas