Doc. dr. Loretos Poškaitės paskaita „Kinų teptuko menas ir kultūra“

10527 300 200 02017 m. kovo 14 d. 18 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniaus universiteto Orientalistikos centro docentė dr. Loreta Poškaitė skaitys paskaitą „Kinų teptuko menas ir kultūra“.

Pirmoje paskaitos dalyje bus kalbama apie kinų kaligrafijos vietą tradicinėje ir šiuolaikinėje Kinijos kultūroje, jos meninės išraiškos ypatumus ir vertinimo kriterijus. Bus siekiama atsakyti į klausimus, kuo kaligrafija skiriasi nuo paprasto rašymo ir kodėl ji negali būti tapatinama su abstrakčiuoju menu, nors būtent taip ją dažnai traktavo vakariečiai; kuo kaligrafija skiriasi nuo tapybos, nors šie du menai laikomi giminingais ir turinčiais bendras šaknis; kaip kaligrafija pasitelkiama kinų politikoje. Taip pat bus aptariami svarbiausi kaligrafijos stiliai, kurie gyvuoja iki šiol ir yra išradingai transformuojami šiuolaikiniame kinų mene. Antroje paskaitos dalyje plačiau aptariami kinų tapybos žanrai, ypač žmonių figūrų-portreto ir peizažo tapyba. Bus siekiama parodyti, kodėl pirmasis iš jų buvo beveik ignoruojamas, o antrasis susilaukė išskirtinio dėmesio Vakaruose.

Ši paskaita skirtas parodai „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“ ir yra Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto ir LDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus organizuojamo renginių ciklo „Kinų meno tradicijos“  dalis.

Renginys  nemokamas. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Renginio vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius)