Gedimino Degėsio ir Aušrio Matonio fotografijų paroda „Septynios Afrikos“

gediminasParoda veikia Vilniaus universiteto bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto g. 3) iki 2017 m. kovo 31 d.

Vieną 2013-ųjų vasaros dieną atsitiktinai gatvėje susitikę du aistringi keliautojai nusprendė žiemoti skristi su gandrais į Afriką. Turistų pamėgtos šalys keliauninkų dėmesio nepatraukė, tad kelionės maršrute atsirado Senegalas, Gambija, Bisau Gvinėja, Gvinėja, Siera Leonė, Liberija ir Dramblio Kaulo Krantas.

Septynios šalys – septynios skirtingos Afrikos. Taip mėginta paneigti vyraujančias išankstines nuomones, kad Afrika yra tik Sacharos dykuma arba džiunglės, kad šio žemyno tautas, jų kultūras ir kalbas galime aprašyti apibendrintai. Kiekviena aplankyta šalis buvo naujų savitų atradimų pasaulis, kuris įdomus ne tik eiliniam keliautojui, bet ir mokslininkui, mėginančiam naujai pažvelgti į tenykštes kultūras.

Gediminas Degėsys gimė 1980 m. gegužės 30 dieną Alytuje. Mokėsi A. Ramanausko-Vanago vidurinėje mokykloje, Telšių vyskupijos licėjuje, Laterano universitete Romoje. 2006 m. Lietuvos edukologijos universitete apgynė filosofijos magistro laipsnį, o 2011 metais VytautoDidžiojo universitetas už apgintą disertaciją „Estetinių principų sklaida Užsachario Afrikos skulptūroje“ G. Degėsiui suteikė filosofijos mokslų daktaro laipsnį. Stažavosi Paryžiaus (Prancūzija), Londono (Anglija), Durbano (Pietų Afrikos Respublika), Dar es Salamo (Tanzanija) ir Dakaro (Senegalas) universitetuose. Nuo 2010 m. Vilniaus universitete dėsto įvairius afrikanistikos studijų kursus.

Aušrys Matonis gimė 1975 m. balandžio 20 dieną Vilniuje. 2000 m. baigė muzikologijos magistro studijas Lietuvos muzikos akademijoje. Domisi religijomis, bažnytine muzika, dirbo Čikagoje esančiame Žilevičiaus-Kreivėno lietuvių muzikologijos archyve. Jau daugiau kaip dešimt metų intensyviai keliauja, o nuo 2006 m. ir dirba kelionių srityje, šiuo metu yra kelionių agentūros direktorius. Jau 15 metų gieda grigališkojo choralo chore Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, tad keliautojo akį vis patraukia saviti ir išskirtiniai lankomų kraštų Dievo namai.

Naujieną pateikė S. Misiūnienė

Šaltinis: https://biblioteka.vu.lt/naujienos/parodos/gedimino-degesio-ir-ausrio-matonio-fotografiju-paroda-septynios-afrikos