Bodhi Dhamma Zenji vieša paskaita

20170221 Paskaita atsklandaVilniaus universiteto Orientalistikos centras 2017 m. vasario 21 d. 16.00 val. kviečia į atvirą Bodhi Dhamma Zenji paskaitą „Kodėl Bodhidharma keliavo į Rytus? Budizmas Indijoje 21 amžiuje".

Šeštame amžiuje budistų vienuolis iš Indijos nuvyko į Kiniją tam, kad perduotų budistinį mokymą. Jo vardas – Bodidharma. Jis tapo pirmuoju dzenbudizmo patriarchu. Budizmas iš Kinijos išplito į Vietnamą, Korėją bei Japoniją. Po daugiau nei 1400 metų budistas vienuolis iš Indijos nuvyko į Japoniją mokytis dzen. Po 25 metų mokymosi Japonijoje jis grįžo į savo šalį ir įkūrė pirmąjį dzen budistinį vienuolyną Indijoje.

Šio vienuolio paskaitoje bus kalbama apie budizmo situaciją ir problemas šiuolaikinėje Indijoje.

Paskaita anglų kalba vyks J. Kovalevskio aud., VU Orientalistikos centre
(Universiteto g. 5, įėjimas iš S. Daukanto kiemo). Registracijos nėra.

Maloniai kviečiame dalyvauti.