Žodyno „Sanskrit-Lithuanian string / Sanskrito-lietuvių vėrinys“ pristatymas

Zodynas virselio elementasVilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorius sanskritologas Vytis Vidūnas glaudžiai bendradarbiaudamas su Lietuvos kalbos institutu 2016 metų pabaigoje parengė ir naujai išleido žodyno „Sanskrit-Lithuanian string / Sanskrito-lietuvių vėrinys“ 2-ąjį papildytą leidimą.

Šiame trumpame lyginamajame sanskrito-lietuvių kalbų žodyne siekiama atskleisti kai kuriuos sanskrito ir lietuvių kalbos leksinius atitikimus. Pateikiamų žodžių sąrašas toli gražu nėra pilnas ir gali būti vertinamas tik kaip iliustracija, atskleidžianti gausias indoeuropiečių kalbų šeimai priklausančių indoarijų ir baltų kalbų šakų kalbines sąsajas.

Žodynui buvo pasirinkti 108 ryškiausiai šias sąsajas atskleidžiantys žodžiai. Žodyno prieduose pateikiamos kelių gramatinių paradigmų lentelės iliustruoja ir pakankamai gausias šių kalbų morfologines sąsajas.

Vilniaus knygų mugėje 2017 m. vasario 24 d. 18 val. (3.2 salėje) vyks leidinio „Sanskrit-Lithuanian string / Sanskrito-lietuvių vėrinys“ pristatymas. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Žodynėlis jau dabar galima įsigyti Lietuvių kalbos institute – žodyno kaina 15 eurų.
Kreiptis į Virginiją, tel. 8 5 2346058, el. paštas
(Lietuvių kalbos institutas, P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius, Lietuva)