Paroda „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“

Drakonas 32017 m. sausio 20–balandžio 18 d. Lietuvos dailės muziejuje

Parodoje „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“ eksponuojama beveik šimtas eksponatų, siekiančių laikotarpį nuo Vakarų Džou (1046–771 m. pr. Kr.) iki Mingų (1368–1644) dinastijų ir atskleidžiančių tuometinę Rytų bei Vakarų kultūrų sąveiką regione, kuriame prasidėjo Šilko kelias. Šilko kelias darė poveikį tiek materialiniam, tiek kultūriniam žmonių gyvenimui. Europiečiams jis suteikė galimybę susipažinti su naujomis amatų technologijoms ir medžiagomis, kultūra ir religija. Kiniją taip pat pasiekė Europos įtaka: į Kiniją keliaudavo meno kūriniai, amatininkų dirbiniai, o per juos taip pat susipažinta su įvairiomis kultūromis ir religijomis.

Paroda surengta minint dvidešimt penktąsias Kinijos Liaudies Respublikos ir Lietuvos Respublikos diplomatinių ryšių
užmezgimo metines.

Parodos rengėjai: Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerija, China Cultural Heritage, Art Exhibitions China, Lietuvos dailės muziejus.

Partneriai: Henano provincijos kultūrinių reliktų biuras, Henano muziejus, Sindziango uigūrų autonominio regiono kultūrinių reliktų biuras, Sindziango uigūrų autonominio regiono muziejus, Sindziango Ilio kazachų autonominės prefektūros muziejus, Kinijos Liaudies Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje, Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, Vilniaus Universiteto Orientalistikos centras.

Parodos atidarymas – sausio 20 d. 16 val. (Arsenalo g. 3A, Vilnius)

Daugiau informacijos: http://www.ldm.lt/paroda-silko-kelias-senoji-kinijos-daile/