Vieša paskaita apie moterų studijas Kinijoje

Zhang Donghui 6583aaa2016 m. balandžio 25 d., pirmadienį, 15.00 val. prof. Zhang Donghui (Liaoningo universitetas, Kinijos LR, ir VU Konficijaus institutas) skaitys viešą paskaitą „Moterų studijos Kinijoje: 1900–2015 metų laikotarpio atvejo tyrimas“ (Women Study in China: A case study from 1900 to 2015).

Paskaita vyks Japonų auditorijoje (įėjimas iš L.Gucevičiaus kiemo) anglų kalba.

Moterys, nepaisant jų visuomeninės padėties, vaidina išskirtinai svarbų vaidmenį beveik visose kultūrose, tačiau jų kova už lygias teises verta ilgo pasakojimo žmonijos istorijoje. Profesorė Zhang Donhui, remdamasi šeimyniniu trijų kartų moterų atveju, aptars pastarojo šimtmečio moterų vaidmenų ir padėties pokyčius Kinijoje iš kultūrinės antropologijos ir feministinių studijų perspektyvos. Pasitelkdama publikuotą apsakymą „Mes trys“ pranešėja trijų kartų Kinijos istorija ir visuomene, iliustruodama pasakojimą skirtingų laikotarpių dokumentinėmis fotografijomis.