Vieša paskaita: Astrologija Indijos kultūroje

20160211 Beinoriaus paskaita red2016 m. vasario 25 d. maloniai kviečiame dalyvauti seminare „Astrologija Indijos kultūroje: istorija ikonografijoje“. Paskaitą skaitys Vilniaus universiteto Orientalistikos centro indologijos ir budizmo studijų profesorius, Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktorius Audrius Beinorius.

Kad astrologija visoje Indijos kultūroje užima ypatingą vietą, tampa akivaizdu kiekvienam toje šalyje apsilankiusiam. Paskaitoje bus apžvelgiami klasikinės indų astrologijos istoriniai raidos vingiai, pradedant Vedų civilizacijai būdingu tikėjimu ateities pranašavimais ir baigiant šiuolaikiniais pavyzdžiais.

Kuo paaiškinti tokį astrologijos populiarumą Indijoje? Kokį vaidmenį astrologinės ir divinacinės praktikos atliko religinėje Indijos tradicijoje ir socialinėse praktikose? Kokiomis kosmologinėmis, filosofinėmis ir psichologinėmis prielaidomis grindžiamas astrologijos naudojimas? Kodėl astrologo statusas tradicinėje hindų visuomenėje buvo toks ypatingas? Kokios astrologinės mokyklos ir praktikos Indijoje populiariausios ir kodėl?

Paskaita bus gausiai iliustruota istorine ikonografine ir antropologine medžiaga.

Renginys vyks Užupio meno inkubatoriuje (Galera, Užupio g. 2, Vilnius). Pradžia 19.30 val.

Šis renginys yra Lietuvos religijotyrininkų draugijos 2016 m. sausio–gegužės mėn. vykstančių religijotyros seminarų ciklo dalis. Seminarų ciklo afiša

Daugiau info https://www.facebook.com/events/1096556903710315/

Rėmėjai: Lietuvos mokslo taryba, Užupio Respublika