Praktinis užsiėmimas: nepūsk arabų!

20151207 Vaiku universitetas 2014 vasaros sesija2

Naujos datos renginių datos: 2015 m. gruodžio 8 d. (antradienis),
gruodžio 14 d. (pirmadienis) ir gruodžio 16 d. (trečiadienis) 15 val.

Moksleivių amžiaus grupės: 8-11 metų ir 12-15 metų.
Gruodžio 8 d. užsiėmimas yra skirta Dienos centro mokinukams.

Vieta: VU Centrinių rūmų 238 seminarų kambarys (Universiteto g. 3, Vilnius)

Renginio tikslas – papasakoti vaikams apie arabų regioną ir pamėginti sugriauti nusistovėjusius stereotipus, kad jie patys „nebepūstų arabų“ ir kitiems apie tai pasakytų. Per žemėlapius, geografiją, nuotraukas trumpai pristatysime, kas yra arabai, turkai, persai, kuo jie skiriasi vieni nuo kitų, kuo panašūs, kuo tiki. Taip pat per paveiksliukus, žadimus, nuotraukas palyginsime mūsų vaikus ir arabiukus, pakalbėsime apie tai, ką vieni ir kiti veikia, kaip mokosi, ką žaidžia, ką mėgsta.

Paaugliai bus išsamiau supažindinami su visu arabų regionu, jo kultūra ir kalba. Bus bandoma atsakyti į klausimą, kodėl nereikia bijoti pabėgėlių. Pakalbėsime apie stereotipus, pamėginsime juos paaiškinti ir sugriauti.

Užsiėmimą veda Vilniaus universiteto Orientalistikos centro arabų kalbos dėstytoja ir Artimųjų Rytų studijų koordinatorė Augustė Grižibauskaitė.

Renginys yra su registracija, kurią vykdo Centriniai rūmai.

Daugiau informacijos: http://www.vu.lt/kviecia/vaiku-universitetas/rinkis-paskaita