Vieša paskaita „Pabėgėlių patirtys ir lūkesčiai: pavyzdžiai iš Etiopijos ir Turkijos“

20151122 Dilek Karal atsklaLapkričio 26 d. 15 val. dr. Dilek Karal skaitys paskaitą „Pabėgėlių patirtys ir lūkesčiai: pavyzdžiai iš Etiopijos ir Turkijos“ (Refugee Experiences and Expectations: Examples from Ethiopia and Turkey). Paskaita vyks anglų kalba J. Kovalevskio aud.

Lektorė šiais metais Vidurio Rytų technikos universitete (Turkija) apgynė sociologijos daktaro disertaciją “Etniniai ir politiniai imigracijos ir prieglobsčio prašymo aspektai: Etiopijos atvejis” (Ethico-Political Governmentality of Immigration and Assylum: The Case of Ethiopia). 2016 m. pavasario semestre dr. Dilek Karal Orientalistikos centre skaitys kursą bakalauro studentams apie šiuolaikines socialines problemas Turkijoje.

Praėjus ne vienam dešimtmečiui nuo imigracijos ir prieglobsčio prašytojų politiką apibrėžiančių konvencijų ir sutarčių priėmimo, vis dar girdime širdį veriančias migrantų iš įvairių pasaulio šalių istorijas. Išaugus reikalavimams imigrantams ir prieglobsčio prašytojams, ėmus griežtinti sienų apsaugą ir diegti įvairius sekimo būdus, migrantai priversti vis labiau rizikuoti savo gyvybe ieškodami geresnio gyvenimo. Šiandien plačiai aptarinėjami politikų pasisakymai, tačiau daug mažiau kreipiama dėmesio į pabėgėlių patirtis ir lūkesčius, kuriuos jie sieja su priimančia šalimi. Šioje paskaitoje siekiama aptarti pabėgėlių ir dviejų šalių – Etiopijos ir Turkijos – patirtį ir lūkesčius. Nors pavyzdžiai skirtingi, jie svarbūs siekiant pademonstruoti, kaip pasaulinė politika imigrantų ir prieglobsčio prašytojų atžvilgiu veikia geografiškai skirtingose aplinkose, ir įvertinti abiem atvejais panašius pabėgėlių lūkesčius, kurie peržengia vietinės aplinkos ribas ir tampa globalia socialine problema.

Paskaitos skaidres