Filmo apie Sugiharą premjera Vilniaus universitete

20151009 Japonu 1 inter2015 m. spalio 14 dieną, 18 valandą Vilniaus universiteto Teatro salėje vyks japonų filmo „Persona Non Grata“ premjera, kurioje dalyvaus ir su žiūrovais bendraus filmo režisierius Cellin Gluck.

Praėjusių metų rudenį Lenkijoje nufilmuota istorija – tai ne tik bandymas permąstyti Antrojo pasaulinio karo patirtį per Chiune Sugihara, išgelbėjusio daugiau nei 6000 žydų gyvybes, asmenį, bet ir siekis naujai nušviesti diplomato asmenybę. Viena vertus, jis – humanistas, pasipriešinęs to meto Japonijos valdžios nurodymams ir be leidimo spausdinęs vizas, antra vertus – jis valstybės tarnautojas inteligentas, pareigingai atlikęs jam pavestas užduotis, tapęs pirmuoju japonų diplomatu, kurį Sovietų Sąjunga pripažino persona non grata.

Filme vaidina aktoriai iš Japonijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Rusijos. Chiune Sugihara vaidmenį atlieka garsus japonų aktorius Toshiaki Karasawa, o konsulo žmoną vaidina Koyuki, geriausiai žinoma už vaidmenį juostoje „Paskutinis samurajus“ (rež. Edward Zwick ir John Logan).

Filmas bus rodomas anglų ir japonų kalbomis su lietuviškais subtitrais.
Renginys nemokamas.

Registracija į renginį