Atvira indų klasikinio šokio paskaita

Kristina 7108 interAtviroje indų klasikinio šokio paskaitoje supažindinsime su seniausiais kathak ir odissi šokių stiliais. Tai kūno kalbą, teatro ir pantomimos elementus apjungiantys šokiai, kur šokėjas grakščiais ir dinamiškais judesiais, rankų gestais-mudromis pasakoja savo istoriją.

„Indų šokis – daugiau nei judesys. Tai jausmas, estetika, emocijos... Mes visi jį interpretuojame skirtingai, bet visi liekame neabejingi“, – sako Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorė, klasikinių indų šokių šokėja ir mokytoja Kristina Luna Dolinina, studijavusi pas garsius Indijos klasikinių šokių atlikėjus Šri Ram Bharata Kala Kendra, Delyje. Indų šokiai koreguoja laikyseną, lavina koordinaciją, lankstumą, ugdo valią ir ištvermę, sustiprina dvasiškai ir fiziškai.

Kviečiame drąsius ir žingeidžius studentus aktyviai dalyvauti šioje parodomojoje paskaitoje.

Renginys vyks 2015 m. spalio 1 d. 16.00 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje (Centriniai rūmai, Universiteto g. 3).

Paskaitą ves Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorė Kristina Luna Dolinina, indų šokius demonstruos Natya Devi šokio teatras.