Habil. dr. A. Pšybislavskio paskaita „Budistinė sąmoningumo ir meditacijos samprata“

Arturas VU web

Gruodžio 10 d., 17 val., kviečiame į habil. dr. A. Pšybislavskio viešą paskaitą „Budistinė sąmoningumo ir meditacijos samprata“. Paskaita vyks J. Kovalevskio auditorijoje.

Paskaitoje habil. dr. A. Pšybislavskis pateiks sąvokų „sąlygotas sąmoningumas“ (tib. rnam shes) ir „pirmapradis sąmoningumas“ (tib. ye shes) analizę. Šios sąvokos nurodo meditacijos pradinį tašką ir jos tikslą. Meditacija – tai vieno sąmoningumo transformavimas į kitą, pasitelkus „atidumą“ (tib. shes bzhin) ir „žinojimo metodus“ (shes thabs).

A. Pšybislavskis yra Krokuvos Jogailos universiteto lyginamųjų Civilizacijos studijų katedros bendradarbis. Apgynęs daktaro disertaciją, kurios tema „Thalo ir Herakleito mintis Aristotelio, Hegelio, Nietzsche ir Heideggerio filosofijoje“, habilitacijai pasirinko budizmo filosofiją, Čandrakirčio 16 tuštumos rūšių Tibeto tradicijoje. Jis yra knygų „Coincidentia oppositorum“ (2004), „Budizmo tuštumos filosofija“ (2009) ir „Tuštuma yra džiaugsmas“ (2010) autorius. A. Pšybislavskis yra Lenkijos Mokslo fondo stipendiatas ir Lenkijos vertėjų asociacijos apdovanotasis vertėjas iš anglų ir tibetiečių kalbų. Interesų sritys: budizmo epistemologija, Tibeto šentong filosofija, Tibeto literatūra ir kultūra. Jis bendradarbiauja su KIBI ir ITAS institutais Indijoje ir Nepale.