Pekino operos atlikėjų pasirodymas

9939 300 200 0

Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas dovanoja unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su Pekino operos menu.

Lapkričio 27 d. 14.00 val. su Pekino operos menu – personažais, kostiumais bei grimo simbolinėmis reikšmėmis susipažins M. Daukšos vidurinės mokyklos, kurioje atidaryta VU Konfucijaus klasė, mokiniai. Į atvirą paskaitą yra kviečiami visi norintys. Adresas Antakalnio g. 120, Vilnius.

Lapkričio 28 d., penktadienį 18.00 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje (Centriniai rūmai, Universiteto g. 3) vyks baigiamasis Kinų kultūros savaitės renginys - Pekino operos atlikėjų pasirodymas. Solistai atliks ištraukas iš operų „Yang giminės moterys karvedės“, „Raudonoji uola“ ir „Sudie, mano sugulove“.

Pekino operos spektaklis paskutinį kartą Lietuvoje buvo rodytas prieš penkiolika metų. Šįkart unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su Pekino operos menu dovanoja Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas. Jo rengiamos kasmetinės Kinų kultūros savaitės svečiai – trys jauni, bet jau gerai žinomi solistai iš Kinijos. Yang Yang, Huang Xinyang ir Liu Zhen, kartu su operos meno ekspertu Xu Zhaoqun visus besidominčius kviečia į pasirodymus Kaune bei Vilniuje.
Pekino opera – labai savitas ir geriausiai pasaulyje žinomas kinų scenos menas. Ji susiformavo imperatoriaus rūmuose Čing dinastijos laikais 19 a. viduryje, o 20 a. pradžioje suklestėjo ir tapo vyraujančiu operos stiliumi Kinijoje, įgijusiu nacionalinės operos statusą. Priskaičiuojama apie 1300 tradicinių operos kūrinių, iš kurių 400 dažnai atliekami iki šių dienų. 2010 metais Pekino opera buvo įtraukta į UNESCO Reprezentatyviojo žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Renginiai nemokami.