Profesoriaus Algio Mickūno paskaitos

Mickunas

PIRMOJI PROF. ALGIO MICKŪNO PASKAITA

Spalio 21 d., antradienį, 13 val. Ohajo universiteto profesorius Algis Mickūnas skaitys pirmąją viešą paskaitą Orientalistikos centre „Įtampos tarp hermeneutikos „ratų““. Vieta – J. Kovalevskio aud. (įėjimas iš S. Daukanto kiemo, II aukštas).

Paskaitos anotacija. Visa patirtis yra kalbos interpretacija, ir nors kalba (bet kuri) yra plati, ji nėra begalinė; todėl kiekvienas žodis siejasi su kitais žodžiais ir pagaliau sudaro interpretacijos ratą. Bet kartais randasi tradicijos, kurios atveria ne vieną, bet du interpretacijos ratus tokiu būdu kad mėginimas pagristi visą supratimą vieno rato rėmuose atskleidžia kito interpretavimo rato būtinybę ir tarp jų pasirodžiusią įtampą. Paskaitoje bus nagrinėjami du Indijos pamatiniai tekstai – Ramajana ir Mahabharata, ir šiuolaikinė hermeneutinė kontraversija mėginant ginti vieną ar kitą supratimo ratą.

ANTROJI PROF. ALGIO MICKŪNO PASKAITA

Spalio 28 d., antradienį, 13 val. Ohajo universiteto profesorius Algis Mickūnas skaitys antrąją viešą paskaitą Orientalistikos centre „O kas po Nirvanos?“. Vieta – J. Kovalevskio aud. (įėjimas iš S. Daukanto kiemo, II aukštas).

Paskaitos anotacija. Klausimo formą sudaro atsakimo į jį esmę: „po“ ir „prieš“ atveria laiko problematiką be kurios analizės sunku suvokti tęstinumo ir tapatybės klausimą, ir taip pat atsakymą į įvykius „po“. Pranešimas kaip tik syja su sąmonės tęstinumo ir žmogaus tapatybės ontologiniu stoviu ir kaip budizmo sąvokos, nusakančios skirtingus sąmonės klodus, mėgina atsakyti į iškeltą klausimą. Šios problemos svarba atsiskleidžia kai kurių Dzenbudizmo radikalių teiginių kontekste, kuriame laiko samprata paneigia Nirvanos būklę.