Kolegų sėkmė „Visuotinės dotacijos“ projektų konkurse

Projektas atskl copyVilniaus universiteto Orientalistikos centro mokslininkai prof. Audrius Beinorius, dr. Vytis Silius, dr. Renatas Berniūnas ir lekt. Vilius Dranseika parengė projektą „Tarp pasirinkimo ir determinizmo: kultūrinė laisvos valios, sėkmės ir atsitiktinumo patyrimo bei konceptualizavimo įvairovė“ (Between choice and determinism: cultural variations in experiencing and conceptualising free will, luck, and randomness) ir ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Visuotinės dotacijos“ konkurse laimėjo 4 metų projekto finansavimą.

Projekto tikslas – atlikti transkultūrinį tekstologinį-istoriografinį ir empirinį tyrimą, siekiant atskleisti ryšį tarp tradicijos suformuotų bei palaikomų teorinių-intelektinių ir kasdienių laisvos valios ir pasirinkimo bei kitų artimų sąvokų konceptualizavimų skirtinguose šiandienos Europos ir Azijos (Indijos, Kinijos, Mongolijos, Tailando) kultūriniuose kontekstuose.

Projekto vadovas prof. Audrius Beinorius teigia, jog tyrimas prisidės prie tolimesnio filosofinių bei psichologijos tyrimų metodikos plėtojimo, teorinę šaltinių analizę praturtinant duomenimis iš lauko tyrimų skirtingose kultūrinėse aplinkose.

2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Mokslininkų kvalifikacijos tobulinimas vykdant aukšto lygio MTEP projektus“ tikslas – tobulinti mokslininkų mokslinę kvalifikaciją vykdant nepriklausomus aukšto lygio mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, siekiant daugiau žinių ir geresnio suvokimo (aukšto lygio moksliniai tyrimai suprantami kaip moksliniai tyrimai, kurių rezultatai pripažįstami, publikuojami ir cituojami tarptautiniuose recenzuojamuose moksliniuose leidiniuose). Pagal šią veiklą projektams įgyvendinti numatyta skirti iki 32 823 600,00 eurų ES struktūrinių fondų lėšų, galima projekto trukmė turi būti 42 – 48 mėnesiai.

Sveikinime kolegas ir linkime sėkmės įgyvendinant projektą.

Plačiau skaitykite: Aukšto lygio mokslinių tyrimų projektų dotacija skirta 60 šalies mokslininkų grupių