Susitikimas su Dev Sanskriti universiteto prorektoriumi dr. Chinmay Pandya

Devi 01a2017 m. lapkričio 10 d.  Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius dr. Vytis Silius susitiko su Dev Sanskriti universiteto prorektoriumi dr. Chinmay Pandya (Haridvaras, Indija).

Dev Sanskriti Vishwavidyalaya – tai privatus universitetas, kuris savo misija skelbia šiuolaikinių mokslų ir tradicinių Indijos mąstymo bei pažinimo sistemų sintezę švietime. Buvo aptartos bendradarbiabimo gairės ir sutarta toliau plėtoti Dev Sanskriti ir Vilniaus universiteto ryšius bei keistis studentų ir dėstytojų vizitais pagal jau pasirašytą dvišalę ir Erasmus Plius sutartis.

Su dr. Chinmay Pandya buvo aptarti planai skelbti semestro trukmės specialią stipendiją Vilniaus universiteto dėstytojams ar studentams studijoms Dev Sankriti universitete. Šios stipendijos laimėtojai būtų prašomi prisidėti prie Dev Sanskriti universitete veikiančio Baltijos studijų centro veiklos, dėstant paskaitas Lietuvos istorijos, kultūros, kalbos tematika.

Susitikime taip pat buvo pasidalinta bendrų mokslinių tyrimų, kuriuose galėtų dalyvauti Dev Sanskriti universiteto ir Vilniaus universiteto Orientalistikos centro, Filosofijos, Istorijos, Filologijos fakultetų mokslininkai, idėjomis.