Turkijos kultūros pristatymas Vilniaus kongresų rūmuose

Ebru 2017 int2017 m. rugsėjo 30 d. (šeštadienį) maloniai kviečiame Jus į Vilniaus kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6) vyksiantį renginį – „Kadesh“ šokių ansamblio spektaklį „Anatolijos spalvos“ ir žymaus turkų menininko Garip Ay tapybos ant vandens (Ebru) pristatymą. Renginys skirtas pristatyti Turkijos kultūrą Vilniaus gyventojams ir svečiams.

Renginio pradžia 19.00 val.
Įėjimas į renginį laisvas. Renginio afiša

Išsamesnė informacija apie renginį:

Anatolija yra viena seniausiai apgyvendintų pasaulio vietų. Anatolijoje pirmasis istorinių civilizacijų periodas prasideda hetitais. 2000–1200 m. pr. m. e. apimantis periodas vertinimas kaip pirma didelė civilizacija. Šokių ansamblio pavadinimas Kadesh primena mums įžymų Kadešo mūšį, įvykusį 1274 m. pr. m. e. tarp Egipto karalystės armijos, vadovaujamos Ramzio II, ir Hetitų imperijos armijos, vadovaujamos Muvatalio II. Mūšis vyko prie Oronto upės, netoli Kadešo.

Manoma, kad mūšis baigėsi be nugalėtojo. Praėjus 15 metų po mūšio, 1258 m. pr. m. e., buvo pasirašyta taikos sutartis. Taip buvo nutraukti nesibaigiantys pasienio konfliktai. Sutartis buvo pasirašyta ant sidabrinės plokštelės ir padaryta molinė kopija, kuri buvo rasta Hatuše ir dabar yra eksponuojama Stambulo Archeologijos muziejuje. Padidinta Kadešo sutarties kopija kabo ant sienos Jungtinių Tautų Organizacijos būstinėje, tai yra pati seniausia žinoma pasaulio taikos sutartis. Egiptietiška sutarties versija išliko ant papiruso.

Tapybos ant vandens (Ebru) menininkas Garip Ay gimė 1984 metais Siirte. 2000 m. baigęs Dijarbakyro menų licėjų įstojo į Mimar Sinano universiteto Turkų tradicinio meno fakultetą. Garip Ay surengė daugybę pasirodymų, seminarų, meno pamokų, dirbtuvių ne tik savo gimtojoje Turkijoje, bet ir Skandinavijoje, Rusijos Federacijoje, Amerikoje, Basroje. Menininkas dalyvavo įvairiuose projektuose, 180 serijų dokumentiniame TV seriale, muzikos ir koncertų videosiužetuose, filmuose.  Jo atliekami kūriniai užburia, nuo jų negali atitraukti akių. Norisi siekti paskui meistrą. Jūs turite pamatyti nepakartojimo menininko tapybą ant vandens, kad patys galėtumėte įsitikinti, ką gali tikras menininkas.