Vilniaus universitete vyko trečiasis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“

KKT 7825 int„Kinų kalbos tiltas“ – tai Konfucijaus institutų organizuojamas tarptautinis kinų kalbos konkursas, rengiamas nuo 2002 metų. Jau penkiolika kartų daugiau nei 90 šalių vykusiuose atrankos etapuose dalyvavo virš 400 000 studentų, o finaluose konkursuose Kinijoje savo šalis atstovavo daugiau nei 1400 geriausiųjų studentų.

Lietuvoje šis konkursas rengiamas jau trečiąjį kartą. 2017 m. gegužės 6 d. Vilniaus universitete vykusiame konkurse dalyvavo Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo ir Mykolo Romerio universitetų studentai. Konkurso metu buvo vertinamos jų kinų kalbos žinios, žinios apie Kiniją ir su kinų kultūra susiję talentai – dalyviai pasakojo apie savo svajones, atsakinėjo į komisijos narių pateiktus klausimus, o paskutinėje kūrybinėje konkurso dalyje dainavo kiniškas dainas, šoko, skaitė poeziją ir demonstravo kinų kaligrafijos įgūdžius.

Šiais metais pirmąją vietą laimėjo Vilniaus universiteto Orientalistikos centro trečiakursis sinologas Andrius Skirkevičius, kuris liepos mėnesį atstovaus Lietuvą konkurse Kinijoje, o antrąją vietą užėmė ir stebėti konkurso į Kiniją vyks Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro ketvirtakursė Saulė Čipkutė.

Konkurso dalyvius ir nugalėtojus sveikino Kinijos ambasados Lietuvoje atstovas, ministras patarėjas ponas Ma Taotao, Vilniaus universiteto prorektorius doc. Valdas Jaskūnas, VU Orientalistikos centro direktorius dr. Vytis Silius, VDU Azijos centro direktorius dr. Aurelijus Zykas. VU Konfucijaus instituto direktorius prof. Audrius Beinorius pasidžiaugė kasmet gausėjančiu dalyvių skaičiumi ir kylančiu kinų kalbos išmanymo lygiu. Kadangi VU Konfucijaus institutas bendradarbiauja su penkiomis Lietuvos gimnazijomis, kuriose dėstoma kinų kalba, direktorius išreiškė viltį, jog kitais metais bus rengiamas ne tik studentų, bet ir moksleivių kinų kalbos konkursas.

Pirmasis studentų kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“ Lietuvoje surengtas prieš dvejus metus, o finale Lietuvą atstovavo jau keturi Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai.