Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams' 2017

SMMS 2017 intStudentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams (SMMS) – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės organizuojama stovykla moksleiviams. Tai kasmetinis renginys, skirtas ne tik moksleivių, bet ir studentų tobulėjimui. Pagrindinis projekto tikslas – padėti jaunimui pažinti savo gebėjimus, brandinti iniciatyvų, motyvuotą, sąmoningą ir ambicingą Lietuvos jaunimą.

2017 m. balandžio 21–23 dienomis vykusioje SMMS stovykloje dalyvavo apie 100 moksleivių iš įvairiausių Lietuvos miestų. Motyvuotų studentų komanda rūpinosi moksleivių užimtumu. Šeštadienį moksleiviai visą dieną praleido pasirinktuose fakultetuose, kur susipažino su juos dominančiomis studijų programomis, bendravo su šių fakultetų studentais ir dėstytojais.

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto, Orientalistikos centro ir Užsienio kalbų instituto vykdomomis studijų programomis ir moksline veikla domėjosi moksleiviai iš Kauno, Šilalės, Širvintų, Kazlų Rūdos ir kt. Studentai supažindino moksleivius su studijų galimybėmis, VU Orientalistikos centro dėstytoja Natela Statkienė papasakojo apie Artimtųjų Rytų studijų programą ir turkų kultūrą bei tradicijas. Moksleiviai kartu su FlF dėstytoju Jurgiu Pakeriu kūrė dirbtines kalbas, o su dėstytoja Dagne Beržaite diskutavo apie skaitymą ir knygas.

Stovyklos dalyviams buvo surengta ekskursija po Vilniaus universitetą, jos metu buvo galima pasiklausyti Dalios Valikonytės pasakojimą apie Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį, sužinoti kiemelių ir fakultetų istoriją.

SMMS stovykla ir diena, praleista senajame Vilniaus universitete, buvo turininga, pilna įspūdžių, įdomi ir moksleiviams, ir stovyklą surengusiems studentams.

Už organizavimą dėkojame stovyklos koordinatorei Tomai Limontaitei ir kuratoriams Rugilei Pumputytei bei Pauliui Maštavičiui.