Konferencija „Pauliaus Normanto kelionė į tolumas ir į save“

Gangtey sventykla P.Normanto2017 m. birželio 8 d. Lietuvos kultūros tyrimų instituto Komparatyvistinių kultūros studijų skyrius ir Lietuvos estetikų asociacija rengia respublikinę konferenciją „Pauliaus Normanto kelionė į tolumas ir į save“. Konferencija vyks Lietuvos kultūros tyrimų institute, Saltoniškių g. 58, Vilnius

Anotacija

Konferencija skirta keliautojo, fotografo, rašytojo, etnografo Pauliaus Normanto atminimui kviečia aptarti jo platų kūrybinį palikimą ir brangintas nuostatas, ieškojimus ir atradimus. Apmąstyti lietuvių keliautojo patirtis Tolimuosiuose Rytuose ir Vidurio Azijoje, ekspedicijas ir piligrimines keliones po atokias pasaulio vietas. Aptarti fotografinę patirtį: užfiksuotą nykstančių tautų gyvenimą, religijų ir kultūrų vertybes, autentiškumą ir savastį, gamtos tikrumą, dvasios peizažą, sielos vėją… Taip pat intelektualinį akiratį – trauką Rytų filosofijai, kultūrai ir menui. Savasties ir atsakymų paieškas svetur ir namuose. Pasidalinti prisiminimais, įžvalgomis, mintimis.

Konferencijos mokslinis komitetas:

Prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas, prof. habil. dr. Audrius Beinorius, dr. Žilvinė Gaižutytė-Filipavičienė, dr. Radvilė Racėnaitė, dr. Vytautas Rubavičius, dr. Odeta Žukauskienė.

Konferencijoje numatomos šios temos:

Paulius Normantas kaip asmenybė ir tyrinėtojas
Kelionė, kelias, šventos vietos, piligrimystė
Fotografinis žvilgsnis į Rytus
Santykis su Rytų filosofinėmis ir mąstymo tradicijomis
Fotografijos misija ir etnografinis tyrimas
Fotografinis matymas: prasmės suteikimas pasauliui
Nykstanti tikrovė ir Vakarų invazija
Pauliaus Normanto poetinė kūryba
Reikšmė Lietuvos kultūrai
Lietuvos ir Rytų tautų kultūrų sąveika

Atsisiųsti skelbimą

Už renginį atsakingos dr. Žilvinė Gaižutytė-Filipavičienė ir dr. Odeta Žukauskienė.

Kontaktai:

Ž. Gaižutytė-Filipavičienė: tel.: +370 612 45643; el. paštas
O. Žukauskienė: tel. +370 612 95218 el. paštas

Paraiškas su pranešimų pavadinimais siųsti iki 2017 m. gegužės 15 d.