In memoriam Pauliui Normantui

Normantas Resbublika.lt 1 46346181Prisimename ir gedime ilgamečio Vilniaus universiteto Orientalistikos centro bendradarbio ir bičiulio, keliautojo, talentingo fotografo ir jautraus Rytų kultūrų pažinėjo Pauliaus Normanto.

Kaip sakė pats fotografas, Budos Šakjamunio pakviestas į Rytus, jis šiuo kvietimu dalijosi su daugybe jo kūrybos gerbėjų ne tik Lietuvoje, bet ir Vengrijoje, kurioje ilgus metus gyveno.

Vilniaus universiteto Orientalistikos centro darbuotojai glaudžiai bendradarbiavo su Pauliumi kuriant „Azijos menų centrą“, taip pat rengiant du fotografijų albumus – „Auksinis Budos vėjas“ ir „Keturios Budos pėdos“.

„Pauliaus Normanto fotokamera užfiksuoti objektai – tai meditacinė kelionė į kultūrinę Indijos budizmo praeitį ir gyvą dabartį“, – sakė prof. Audrius Beinorius.

Keliautojas ir fotografas džiaugėsi, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau trokštančių gerti iš Rytų ateinančią šviesą.

Mes džiaugiamės, kad turėjome galimybę kartu su Pauliumi Normantu dirbti, keliauti ir pažinti Aziją.

Virselis Auksinis Budos vejas 3304

Paulius Normantas.
Auksinis Budos vėjas.
Tekstų autorius Audrius Beinorius;
vertėjai Eglė Dean, Alan Hendrixson,
„Dhammapada“ iš pali kalbos
vertė Audrius Beinorius.
Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2009.

Virselis Keturios budos pedos

Paulius Normantas.
Keturios Budos pėdos –
keturi šventieji miestai.
Tekstų autorius
Audrius Beinorius.
Petro ofsetas, 2012.

Respublikos lt. portalo nuotraukoje – P. Normantas fotoalbumo „Auksinis Budos vėjas“ pristatyme, Vilniaus rotušė, 2009.