Orientalistikos centre lankėsi Japonijos ambasadorius

Japonijos ambasadorius OC 201612152016 m. gruodžio 15 d. VU Orientalistikos centre lankėsi Japonijos ambasadorius J. E. Toyoei Shigeeda. Susitikimo su japonologijos specialybės studentais metu ambasadorius pasidalino savo įžvalgomis apie šiandieninę tarptautinių santykių būklę pasaulyje bei Lietuvos ir Japonijos tarpusavio pagalbą, siekiant bendrų tikslų. Ambasadorius pabrėžė būtinybę abiejų šalių studentams aktyviai formuoti viziją, kokiomis kryptimis turėtų vystytis abiejų šalių visuomenės ir kultūros; papasakojo apie planuojamą Japonijos vyresniųjų klasių moksleivių kultūrinių mainų vizitą į Lietuvą. Orientalistikos centras, pasiūlė suorganizuoti tokios delegacijos apsilankymą Vilniaus universitete.

Vėlesniame pokalbyje, kuriame dalyvavo Centro mokslininkai ir studentai, OC direktorius dr. Vytis Silius Japonijos ambasados atstovams pristatė doc. Dalios Švambarytės ką tik išleistą knygą „Japonijos istorija“ bei lektorės Violetos Devėnaitės parengtą ir leidybai ruošiamą pirmąjį Lietuvoje japonų kalbos vadovėlį. Kalbėta apie galimybes ir būtinybę stiprinti bendradarbiavimą, plečiant studentų galimybes išvykti stažuotėms į Japonijos universitetus ar atlikti praktikas Japonijos įmonėse. Buvo sutarta bendromis jėgomis populiarinti japonų kultūros studijas Vilniaus universitete ir Lietuvoje, intensyvinti Lietuvos ir Japonijos mokslininkų mainus.