Kinų kultūros savaitė VU Konfucijaus institute

Kinu kulturos dienos interVU Konfucijaus instituto šešerių metų jubiliejaus proga, 2016 m. lapkričio 21–24 dienomis vyko Kinų kultūros savaitės renginių ciklas. Jo metu universiteto bendruomenė ir visi vilniečiai turėjo unikalią progą iš arčiau susipažinti su kinų kultūra – išklausyti užsienio universitetų dėstytojų vedamų paskaitų ir kūrybinių dirbtuvių bei pasimėgauti kinų muzikos koncertu.

Lapkričio 21 dieną svečias iš Pietų Kinijos pedagoginio universiteto, šiuo metu dirbantis Latvijos universiteto Konfucijaus instituto direktoriumi, prof. Shang Quanyu skaitė paskaitą apie Gandhi studijas Kinijoje „Gandhi Studies in China: An Overview of the Century-Long Saga“. Profesorius atskleidė kinų mokslininkų susidomėjimo Gandhi mokymu svyravimus ir to priežastis XX–XXI a. Kinijoje.

Lapkričio 22 dieną Kinų kultūros savaitės svečias Latvijos universiteto Konfucijaus instituto direktorius prof. Pēteris Pildegovičs pristatė savo ilgamečio darbo rezultatą – „Latvių-kinų, kinų-latvių kalbų žodyną“. Sklandžia lietuvių kalba profesorius klausytojus supažindino su žodyno sudarymo eiga, specifika ir sunkiausiomis užduotimis. Taip pat ponas Pildegovičs maloniai su visais pasidalino savo asmenine patirtimi, papasakojo kodėl pradėjo domėtis kinų ir lietuvių kalbomis.

Lapkričio 23 dieną Vilniaus universiteto Didžiojoje auloje vyko Konfucijaus instituto šešerių metų jubiliejų vainikuojantis tradicinės kinų muzikos koncertas. Žiūrovus stebino žymiausi kūriniai, atliekami tradiciniais kiniškais ir klasikiniais vakarietiškais muzikos instrumentais. Lietuvoje studijuojančių muzikos specialybės studentų iš Kinijos pasirodymų atėjo pasiklausyti garbingi svečiai – Kinijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Wei Ruixing, VU rektorius Artūras Žukauskas, Orientalistikos centro direktorius Vytis Silius, Vilniaus universiteto dėstytojai ir studentai bei Konfucijaus instituto bičiuliai. Visus žiūrovus nepaprastai nustebino gausus kinų studentų choras sudainavęs žemaičių krašto dainą „Pempel, pempel“ bei Vilniaus universiteto studentai prisijungę kartu atlikti vieną žymiausių kinų dainų – „Jazmino žiedas“.

Lapkričio 24 dieną kinų kultūros savaitę užbaigė kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė kaligrafė Geng Lin iš Liaoning universiteto. Dalyviai susipažinę su kaligrafijos meno teorija, gavo progą išbandyti Han dinastijoje susiformavusį kaligrafijos stilių – lìshū.

Kinijos ambasadorius Lietuvoje J. E.  Wei Ruixing džiaugėsi VU Konfucijaus instituto veikla ir šiltai sveikino šešerių metų jubiliejaus proga. Jo sveikinimo kalbą galima perskaityti čia: http://lt.china-embassy.org/eng/en/t1419413.htm

KI jubiliejus nuotr inter