VU Orientalistikos centro direktoriaus dr. Vyčio Siliaus vizitas į Nepalą

tribhuvan university copy2016 m. spalio 2–4 dienomis Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius dr. Vytis Silius viešėjo Nepale. Vizito metu jis susitiko su keleto Nepalo aukštojo mokslo institucijų mokslininkais ir administracijos darbuotojais. Buvo tariamasi dėl galimybių užmegzti oficialius akademinius ryšius tarp Vilniaus universiteto ir Nepalo aukštojo mokslo institucijų, studentų ir mokslininkų mainų bei bendrų mokslinių tyrimų vykdymo.

Nepalo akademijoje dr. V. Silius susitiko su Nepalo akademijos nariu sekretoriumi prof. Jivendra Deo Giri ir sanskritologijos profesoriumi Janardan Ghimire, seniausio Nepale ir devinto pasaulyje pagal studentų skaičių Tribhuvan universiteto atstovu. Šį susitikimą organizavo neseniai Lietuvoje viešėjęs ir Lietuvių kalbos institute pranešimą apie Nepalo, sanskrito ir lietuvių kalbų panašumus skaitęs dr. Raghunath Adhikari. Pokalbio metu abi šalys išreiškė susidomėjimą bendradarbiavimu mokslo ir studijų srityse, buvo nuspręsta toliau derinti pozicijas dėl galimų ateities projektų.

Nepalo kolegos pakvietė svečią iš Lietuvos į naujo akademinio žurnalo Samwit, kuriame spausdinami mokslininkų bei vidurinių mokyklų mokytojų akademiniai straipsniai, sutiktuvių iškilmes. Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius V. Silius renginio metu pasakė sveikinimo kalbą, o linkėdamas ilgo sėkmingo ir kūrybiško gyvavimo žurnalo autoriams ir kūrėjams citavo Vilniaus universiteto šūkį Hinc itur ad astra.

Dr. V. Silius taip pat susitiko su Kathmandu universiteto Rangjung Yeshe instituto Budizmo studijų centro programų direktore Joanne Larson bei centro mokslininku dr. Philippe Turenne. Buvo pasikeista informacija apie Vilniaus universiteto Orientalistikos centro ir Rangjung Yeshe instituto mokslininkų atliekamus tyrimus ir svarstyta bendradarbiavimo galimybė, taip pat sutarta, kad VU Orientalistikos centro studentai bus nuolat informuojami apie magistrantūros ir doktorantūros Budizmo studijų programas Rangjung Yeshe institute.