Orientalistikos centro direktoriumi išrinktas dr. Vytis Silius

Vytis Silius V. Jazgevičiaus nuotr. 1Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Darbuotojų susirinkimas išrinko naują Centro direktorių. Juo tapo Orientalistikos centro sinologijos lektorius dr. Vytis Silius. Jis pakeitė du metus Centrui vadovavusį ir nuo šių metų rugsėjo 1-osios studijų prorektoriaus pareigas pradedantį eiti doc. dr. Valdą Jaskūną.

„Man pradėjus eiti šias pareigas, nesieksiu drastiškų pokyčių. Ketinu išlaikyti tęstinumą ir toliau įgyvendinti veiklas, numatytas Centro strateginiame plane. Vilniaus universiteto Orientalistikos centre matau labai daug potencialo, puikių iniciatyvų. Noriu sudaryti sąlygas, kurios padėtų joms skleistis, įgalintų Centro dėstytojus ir mokslininkus dar labiau tobulėti, o jų darbus ir pasiekimus padarytų labiau matomais akademinei bendruomenei Lietuvoje ir už jos ribų. Ir toliau daug dėmesio skirsime studijų kokybei – Azijos studijos pasaulyje kinta, priima naujus iššūkius. Mes taip pat turime judėti pirmyn”, – savo darbo prioritetus dėsto direktorius dr. V. Silius.

Naujasis direktorius – Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto auklėtinis, ilgametis Centro dėstytojas. Jo moksliniai interesai aprėpia ankstyvosios Kinijos filosofijos, konfucianizmo  etikos ir jos reikšmės šuolaikinėje moralės filosofijoje ir psichologijoje tyrimus. Dr. V. Silius yra įvairių tarptautinių asociacijų narys, 2016 m. tapo Europos kinų filosofijos asociacijos prezidentu.