Jordanijoje aptartas akademinis bendradarbiavimas tarp VU ir Jordanijos universiteto

20160824 Jordanija Universitetas2016 m. rugpjūčio 13–19 dienomis Orientalistikos centro Artimųjų Rytų studijų mobilumo koordinatorė Augustė Grižibauskaitė lankėsi Jordanijos universitete (University of Jordan) Amane.

Vizito metu A. Grižibauskaitė stiprino akademinius ryšius tarp VU ir Jordanijos universiteto ir skatino abiejų institucijų įsitraukimą į tarptautinį švietimą. Su Jordanijos universiteto tarptautinių ryšių skyriaus atstovais diskutavo apie VU bendradarbiavimą su Jordanijos universitetu Erasmus+ programoje ir aptarė studentų, akademinio ir administracinio personalo mainų, studentų profesinių praktikų galimybes Jordanijos universitete ir jo mokslinių tyrimų centruose. Vizito metu buvo numatytas studentų ir akademinio personalo mobilumo planas, kuris bus vykdomas remiantis bendradarbiavimo sutartimi, pasirašyta tarp abiejų universitetų, bei sutarta, kad jau 2016/2017 m.m. rudens semestro metu du Orientalistikos centro arabistikos specializacijos studentai dalinėms studijoms vyks į Jordanijos universitetą.

A. Grižibauskaitė lankėsi Jordanijos universiteto Kalbų centre, Moterų studijų centre ir Islamo kultūros centre. Susitikimo su Kalbų centro arabų kalbos skyriaus direktoriumi Ibrahim Hasan Muhamad Al Rababah ir dėstytojais metu VU atstovė pristatė OC Artimųjų Rytų studijų programą ir pakvietė arabų kalbos dėstytojus atvykti į OC Erasmus+ programos dėstymo vizitams. Sutarta, kad jau 2016/2017 m.m. vienas arabų kalbos dėstytojas atvyks į OC savaitės trukmės vizitui. 20160824 foto Jordanijos universitetascopyVU Orientalistikos centro Artimųjų Rytų studijų mobilumo koordinatorė susitiko su Jordanijos universiteto Moterų studijų centro direktore dr. Abeer Dababneh ir centro akademiniu personalu metu nutarta plėtoti dvišalius akademinius ryšius ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp abiejų centrų, aptartos galimybės dalyvauti studentų ir dėstytojų mainuose, įsitraukti į bendrus tarptautinius projektus ir tyrimus ateityje. Susitikimo su Islamo kultūros centro direktoriumi dr. Kathafi Al Ghnaneem metu A. Grižibauskaitė susipažino su centro veikla ir aptarė Artimųjų Rytų studijų studentų profesinių praktikų galimybes.

Studentai, susidomėję dalinėmis studijomis bei profesinėmis praktikomis Jordanijoje kviečiami kreiptis el. pašto adresu