Konkursas „Kinų kalbos tiltas“

Kinu kabos konkurso nugaletoja 2016 copy copy copy2016 m. gegužės 9 d. Vilniaus universitete vyko Konfucijaus instituto ir Kinijos ambasados organizuotas antrasis Lietuvoje kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas”.

Konkurso dalyviai iš Vilniaus, Vytauto Didžiojo ir M. Romerio universitetų vertinimo komisijai bei žiūrovams demonstravo savo kinų kalbos ir Kinijos kultūros žinias – pirmoje dalyje pasakojo apie savo svajones, o antrojoje atsakinėjo į klausimus susijusius su Kinijos istorija, geografija, kultūra. Smagiausioje konkurso dalyje dalyviai rodė savo talentus – kaligrafijos, poezijos skaitymo ir dainavimo įgūdžius.

Nugalėtoja tapo Vilniaus universiteto Orientalistikos centro sinologijos programos ketvirto kurso studentė Saulė Bulavaitė. Antrąją vietą užėmė Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro ketvirto kurso studentas Rimvydas Markevičius, trečiąją – M. Romerio universitete kinų kalbą besimokanti VU Teisės fakulteto studentė Agnė Ganytė. Orientalistikos centro sinologijos programos pirmo kurso studentėms – Kristinai Budrytei ir Karolinai Kardokaitei buvo įteikti paskatinimo prizai.

Renginyje dalyvius palaikė ir nugalėtojus sveikino Kinijos Liaudies Respublikos ambasados ministras patarėjas ponas Ma Taotao su žmona muzike Fu Chenchen, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius Valdas Jaskūnas, VDU Azijos studijų centro direktorius Aurelijus Zykas, M. Romerio universiteto Azijos centro direktorė Rasa Vilnienė ir Edukologijos universiteto Plėtros ir ryšių direkcijos vadovas Kęstutis Šalavėjus.

Nuoširdžiai dėkojame dalyviams už ryžtą, drąsą, skirtą laiką ir puikius pasirodymus. Širdingai sveikiname nugalėtojus! Saulė Bulavaitė atstovaus Lietuvą liepos pabaigoje Kinijoje vyksiančiame konkurso „Kinų kalbos tiltas“ finale, o Rimvydas Markevičius dalyvaus šio konkurso vasaros stovykloje Kinijoje.

Linkime visiems studentams sėkmės mokantis kinų kalbą ir tikimės, jog kitais metais sulauksime dar daugiau norinčiųjų išbandyti savo jėgas šiame konkurse.

Kinu kalbos konkurso dalyviai 2016 copy