Augustė Grižibauskaitė dalyvavo Europos Tarybos mokymuose Tunise

201650516 mokymai Tunise2016 m. gegužės 1–8 dienomis Orientalistikos centro Artimųjų Rytų studijų mobilumo koordinatorė Augustė Grižibauskaitė dalyvavo Europos Tarybos ir Portugalijos „North-South Centre“ organizuotuose tarptautiniuose mokymuose ,,Challenging Stereotypes and Identities to promote Gender Equality” (CSI-Gender EQ). Mokymai vyko 4-ojo Viduržemio jūros regiono jaunimo ir pasaulinio pilietiškumo universiteto (4th Mediterranean University on Youth and Global Citizenship) – renginio, skirto Europos ir Arabų šalių jaunimo bendradarbiavimui, – metu Tunise, Hamameto mieste.

Šie neformalaus švietimo mokymai buvo skirti jauniems pilietinės visuomenės aktyvistams iš Europos valstybių ir Pietinio Viduržemio jūros regiono, įsitraukusiems į veiklą švietimo ir žiniasklaidos srityse. Mokymų metu buvo stiprinama dalyvių ir jų atstovaujamų organizacijų bei institucijų kompetencija kovoti prieš stereotipus ir šališkumą lyčių atžvilgiu ir įgyvendinti projektus, skatinančius aktyvų pilietiškumą, tarpkultūrinį dialogą, lyčių lygybę, moterų įgalinimą ir kovą prieš ksenofobiją. Dalyviai dalinosi patirtimis ir praktikomis, dalyvavo konferencijose ir užsiėmimuose, kurių metu buvo aprūpinti priemonėmis ir metodais efektyviam darbui su jaunimu ir jo švietimui bei vystė naujų bendrų projektų Viduržemio jūros regione idėjas.

Mokymų metu A. Grižibauskaitė bendravo su Tuniso, Maroko, Alžyro, Egipto, Jordanijos ir Palestinos nevyriausybinių jaunimo ir pilietinės visuomenės organizacijų atstovais ir aiškinosi Orientalistikos centro studentų arabistų profesinių praktikų galimybes. Taip pat A. Grižibauskaitė aptarė OC ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą švietimo ir gebėjimų ugdymo projektams vykdyti, į kuriuos būtų įtraukiami OC studentai.

A. Grižibauskaitė mokymų metu įgytus gebėjimus taikys darbui su studentais, didins jų informuotumą apie problemas, su kuriomis susiduria moterys ir pilietinė visuomenė Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione, ir skatins OC studentų įsitraukimą į bendrus projektus su nevyriausybinėmis Viduržemio jūros regiono organizacijomis.

Studentai, susidomėję profesinėmis praktikomis ir jungtiniais projektais Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose,
kviečiami kreiptis el. pašto adresu