Orientalistikos centro atstovė Libane aptarė akademinį bendradarbiavimą su Artimųjų Rytų universitetais

20160423 Libanas foto int2016 m. balandžio 16–23 dienomis Orientalistikos centro Artimųjų Rytų studijų mobilumo koordinatorė Augustė Grižibauskaitė atstovavo Vilniaus universitetui Libane vykusioje Erasmus Mundus „Dunia Beam“ projekto baigiamojoje konferencijoje ir Libano Amerikos universiteto (Lebanese American University) organizuotoje tarptautinių studijų savaitėje.

Konferencijos metu A. Grižibauskaitė diskutavo apie VU bendradarbiavimo su Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regiono aukštojo mokslo institucijomis galimybes Erasmus+ programos rėmuose ir tarptautinių ryšių vystymo svarbą, dalinosi idėjomis apie naują gebėjimų stiprinimo projektą bendradarbiaujant su Viduržemio jūros regiono universitetais, skirtą jaunimo įgalinimui tarptautinių profesinių praktikų pagalba, studijų kokybės Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione kėlimui, kovai prieš jaunimo nedarbą. Tarptautinių studijų savaitėje A. Grižibauskaitė pristatė studijas VU, kurios sulaukė susidomėjimo tarp gausybės studentų libaniečių iš įvairiausių šalies universitetų. Studentai ypač domėjosi laipsnį suteikiančiomis magistro studijomis ir dalinėmis studijomis Lietuvoje medicinos, farmacijos, verslo, teisės ir informacinių technologijų srityse.

Vizito Libane metu A. Grižibauskaitė stiprino akademinius ryšius tarp VU ir Europos bei Artimųjų Rytų universitetų. Akademiniu bendradarbiavimu su VU itin domėjosi Palestinos „Al-Najah“ valstybinis universitetas, Betliejaus universitetas, Birzeito universitetas, Jordanijos gamtos mokslų ir technologijų universitetas, Princesės Sumaya technologijų universitetas, Libano Amerikos universitetas, Beiruto Amerikos universitetas ir Granados universitetas. Universitetų atstovams A. Grižibauskaitė pristatė studijas VU ir nuo rudens semestro planuojamą vykdyti Artimųjų Rytų studijų programą Orientalistikos centre, aptarė mokslininkų bendradarbiavimo ir studentų mainų svarbą plėtojant naująją Artimųjų Rytų studijų programą.

Centro atstovė susitikimų su Libano Amerikos universiteto ES-Erasmus Mundus projektų koordinatoriumi Fuad Hashwa ir Menų ir mokslų fakulteto dekanu Nashat Mansour metu aptarė dvišalę sutartį tarp abiejų universitetų, studentų arabistų mainų ir akademinio personalo vizitų galimybes, įsitraukimą į bendrus tarptautinius projektus ateityje. Susitikime su Beiruto Amerikos universiteto tarptautinių programų direktore Hala Dimechkie bei Arabų ir Artimųjų Rytų studijų centro direktoriaus pavaduotoja Aliya Saidi A. Grižibauskaitė skatino tolesnį bendradarbiavimą Erasmus+ projektuose, įtraukiant OC studentus arabistus, dvišalių akademinių ryšių plėtojimą. Beiruto Amerikos universitetas ypač domėjosi VU Fizikos fakultetu ir Nacionaliniu fizinių ir technologijos mokslų centru.

A. Grižibauskaitė vizito metu taip pat susitiko su Libano nevyriausybinių organizacijų, veikiančių humanitarinės pagalbos srityje, atstovais ir aiškinosi OC studentų arabistų profesinių praktikų galimybes. Aptarta galimybė bendradarbiauti su skėtine organizacija Libane, kurios narės galėtų pasiūlyti profesinių praktikų vietų OC studentams kasmet.

Studentai, susidomėję akademiniais mainais ir profesinėmis praktikomis Artimuosiuose Rytuose, kviečiami kreiptis el. pašto adresu .