Japonų šnekamosios kalbos konkurso nugalėtojas – Rytų kalbų mokyklos mokinys

20160325 Gvidas Dirzys nugaletojas 12016 m. kovo 19 dieną Vilniaus universiteto Orientalistikos centre įvyko Šeštasis japonų šnekamosios kalbos konkursas. Tai renginių, skirtų Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 25 metų sukakčiai paminėti, ciklo dalis.

Konkurse dalyvavo moksleiviai ir studentai iš Anykščių, Kauno ir Vilniaus. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi kalbos lygio grupes: pradedančiųjų ir pažengusiųjų.

Į pradedančiųjų grupę pateko Gvidas Diržys (Anykščių J. Biliūno gimnazija), Virginija Kanaporytė (Vilniaus Užupio gimnazija,), Miglė Vitkauskaitė (VU Orientalistikos centras), Asta Žukauskaitė (VU Orientalistikos centras). Pažengusiųjų ir aukščiausio lygio grupėje kalbas sakė Miglė Dumšaitė (VU Orientalistikos centras), Eglė Gečaitė (Kauno Kazio Griniaus progimnazija), Liucija Stankevičiūtė (VU), Ieva Stirblytė (VU Chemijos fakultetas) ir Ieva Vaskelaitė (Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų gimnazija).

Konkurso pradžioje Lietuvoje besimokantis Cukubos universiteto (Tsukuba daigaku) studentas Hirokis Kaminaga (Kaminaga Hiroki) pasidalino studentiška patirtimi Vilniaus universitete, o Jamagatos universiteto (Yamagata daigaku) studentas Jasufumis Nakašima (Nakashima Yasufumi) lietuviškai drąsino konkursantus.

Dalyvių kalbas pagal penkis (turinio, struktūros, tarimo, gramatikos ir žodyno, pristatymo) kriterijus vertino komisija: J.E. Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda (komisijos pirmininkas), Michiko Shigeeda, Kayako Takagi (VDU Azijos studijų centro lektorė), Jurgita Ignotienė (VU Orientalistikos centro lektorė) ir Vytautas Dumčius (japonologas, vertėjas).

Pereinamoji Japonų kalbos konkurso taurė ir galimybė rudenį keliauti į Japoniją atiteko Gvidui Diržiui, japonų kalbos besimokančiam VU Rytų kalbų mokykloje, už kalbą „Klausimas be atsakymo“. Gvidas Diržys taip pat tapo pradedančiųjų grupės nugalėtoju. Pažengusiųjų grupėje už geriausią kalbą „Kelias į Japoniją“ buvo apdovanota Eglė Gečaitė, japonų kalbos besimokanti Kaune, Japonų kultūros centre „Tsuru“. Miglei Dumšaitei, vienintelei aukščiausiojo lygio dalyvei, atiteko specialios Hitachi dovanos. Visi kiti dalyviai taip pat buvo apdovanoti Hitachi atminimo dovanėlėmis. Po konkurso Japonijos ambasada dalyvius ir žiūrovus vaišino japoniškais užkandžiais.

20150319 Konkurso dalyviai inter