Aptartas dvišalis akademinis bendradarbiavimas su Iraku

20160119 Irako veliava2016 m. sausio 19 d. Orientalistikos centre lankėsi Varšuvoje reziduojantis Irako ambasadorius Lietuvai p. Assad S. Abo Gulal. Susitikimo metu Orientalistikos centro direktorius doc. Valdas Jaskūnas pristatė Centre vykdomas arabistikos ir islamistikos studijas bei mokslinius tyrimus, aptarė akademinius ryšius su Artimųjų Rytų universitetais. Direktorius pabrėžė mokslininkų bendradarbiavimo ir studentų mainų svarbą plėtojant Orientalistikos centre Artimųjų Rytų studijas, būtinybę pritraukti gimtakalbius dėstytojus dėstyti arabų kalbą nuo rudens semestro pranuojamoje vykdyti Artimųjų Rytų studijų programoje.

Ambasadorius išreiškė paramą akademinių ryšių tarp Vilniaus universiteto ir Irako universitetų stiprinimui. Abi pusės aptarė galimybę inicijuoti bendradarbiavimą tarp Orientalistikos centro ir Kufos universiteto Arabistikos departamento, pagal galimybes skatinti dvišalius akademinius ryšius.