Annos Lindh fondo Lietuvos tinklas aptarė pabėgėlių krizę

Anna Lindh Foundation logo 09222015 m. rugsėjo 17 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje vyko Annos Lindh fondo (ALF) Lietuvos tinklo iniciatyvinės grupės susitikimas, kurio metu diskutuota, kaip tinklo narės gali prisidėti prie Lietuvos pasiruošimo priimti pabėgėlius iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regionų bei jų integracijos. Susitikime VU Orientalistikos centrą atstovavo direktorius Valdas Jaskūnas ir Artimųjų Rytų studijų koordinatorė Augustė Grižibauskaitė.

Susitikimas organizuotas siekiant atsakyti į klausimus, kokių veiksmų būtina imtis norint tinkamai paruošti visuomenę ir pabėgėlių priėmimą vykdančias organizacijas, kaip sumažinti galimą konfrontaciją bei palengvinti atvykėlių integraciją Lietuvoje. Susitikimo dalyviai sutarė, kad šiuo metu randasi daug skirtingų pilietinių bei organizuotų iniciatyvų, kurios atskirais atvejais kelia abejones dėl jų ilgalaikiškumo, savanorių duomenų apsaugos bei realios naudos, siekiant sėkmingai pasiruošti pabėgėlių integracijai Lietuvoje.

Susitikime buvo suformuoti esminiai žingsniai, kuriuos įgyvendinti gali padėti ALF Lietuvos tinklo patirtis ir jo narių kompetencijos. Pirma, pritarta idėjai sukurti bendrą internetinę platformą, kurioje būtų galima rasti visą informaciją apie darbo su mažumomis bei pabėgėliais organizavimą, tolerancijos mokyklose bei kitose švietimo institucijose skaitinimą. Institucijos ir organizacijos, dirbančios su pabėgėliais ar galinčios konsultuoti pabėgėlių priėmimo ir integravimo klausimais, šioje platformoje galėtų pristatyti savo ekspertinius išteklius ir vykdomas veiklas. Antra, pabrėžtas poreikis formuoti į problemos sprendimą orientuotų kompetencijų ugdymo ilgalaikę politiką, apimančią galimybių studijų rengimą, mokymo metodikų bei tikslinių grupių vadovų rengimą, tarptautinių organizacijų patirties perėmimą ir pritaikymą Lietuvai, skirtingų pabėgėlių kultūrų, religijų pristatymą žiniasklaidoje.

Susitikimo dalyviai sutarė formuoti ilgalaikę ALF Lietuvos tinklo darbo grupę, dirbančią ALF migracijos ir pilietiškumo prioritetų klausimams spręsti.

Annos Lindh fondas – 2004 metais keturiasdešimt dviejų valstybių įkurta tarptautinė, tarpvalstybinė institucija, atsakinga už tarpkultūrinius projektus tarp Europos ir Viduržemio jūros regionų. Fondą sudaro Aleksandrijoje (Egiptas) įsikūręs sekretoriatas ir didžiausias Europos Viduržemio jūros regiono organizacijų ir institucijų tinklas, susidedantis iš 42 nacionalinių tinklų, jungiantis daugiau nei 4000 narių. VU Orientalistikos centras yra vienas ALF Lietuvos tinklo steigėjų ir narių.