INLANSO pristatė Indijos kalbų programas

Inlanso blog 6420 copy2015 m. rugpjūčio 28 d. Vilnius universiteto Orientalistikos centre lankėsi Indijos kalbų ir visuomenės studijų centro (Centre of the Study of Indian Languages and Society, INLANSO) Varanasyje (Indija) akademinių reikalų direktorė dr. Miriya Malik ir Banaraso hindų universiteto profesorius emeritas Dipak Malik. Susitikime su VU Orientalistikos centro direktoriumi doc. Valdu Jaskūnu svečiai pristatė INLANSO vykdomas Indijos kalbų (hindi, o nuo 2016 m. – urdu, tamilų ir nepali) programas, visuomenės studijas, teikiamą akademinę ir socialinę paramą užsienio studentams. Dr. Miriya Malik pasidalino bendradarbiavimo su Šiaurės šalių ir Vokietijos universitetais patirtimi, buvo aptartos VU Orientalistikos centro dalyvavimo partnerio teisėmis programoje galimybės.

Indijos kalbų ir visuomenės studijų centras (INLANSO) vykdo kalbų ir visuomenės / kultūros studijų intensyvaus ir reguliaraus mokymo programas studentams, siekiantiems pagilinti šnekamosios kalbos ir gramatikos įgūdžius bei norintiems susipažinti su skirtingais Pietų Azijos visuomenės ir kultūros aspektais. Atsižvelgiant į formaliųjų universitetinių studijų reikalavimus, mokymo programos sukurtos taip, kad, dirbant individualiai ir su studentų grupėmis, būtų tenkinami besimokančiųjų lūkesčius. INLANSO sudaro galimybes Pietų Azijoje doktorantams ir tyrėjams atlikti lauko tyrimus.

VU Orientalistikos centras yra vienintelė akademinė institucija Baltijos šalyse, vykdanti Indijos ir Pietų Azijos studijas ir mokslinius tyrimus. Šiuo metu centras rengia regioninės Pietų Azijos studijų platformos įgyvendinimo Vilniaus universitete projektą, kurį ketinama pristatyti 2016 m. pradžioje. Pietų Azijos studijų platforma numato skatinti studijas, tyrimus ir informacijos sklaidą apie Pietų Aziją, inicijuoti, plėtoti ir remti regioninį bendradarbiavimą su Pietų Azijos partneriais.