Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Indijos universitetu

20150530 Susitikimas su Indijos universiteto atstovaisGegužės 30 d. delegacijos iš Dev Sanskriti Vishwavidyalaya (Dev Sanskriti universitetas, Haridvaras, Indija) vizito Orientalistikos centre metu šio universiteto prorektorius dr. Chinmay Pandya ir Orientalistikos centro direktorius doc. Valdas Jaskūnas pasirašė institucinio bendradarbiavimo sutartį. Sutartis numato galimybes bendradarbiauti indologijos ir baltistikos studijų srityse skatinant bendras iniciatyvas ir plėtojant kalbų, literatūros ir kultūros studijas bei mokslinius tyrimus.

Sutartis pasirašyta Baltijos studijų centro Dev Sanskriti universitete įkūrimo išvakarėse. Šis centras – kol kas pirmasis ir vienintelis toks Indijoje – numato plėtoti akademinę ir kultūrinę veiklą, susijusią su Baltijos šalių pažinimu ir baltistikos studijų sklaida, vykdyti projektus, įtraukiančius Lietuvos ir Latvijos mokslininkus bei studentus. Pirmasis jau pradėtas vykdyti projektas – tarptautinio mokslinių straipsnių rinkinio apie Baltijos šalių ir Indijos lingvistinius ir kultūrinius ryšius publikavimas.

Sutarties pasirašymo metu Centro direktorius Valdas Jaskūnas pažymėjo, kad bendradarbiavimas su Indijos universitetu atveria naujas galimybes Orientalistikos centro indologijos studentams vykti dalinių studijų ar profesinės praktikos į Dev Sanskriti universitetą, o mokslininkams – prisidėti prie šiame universitete steigiamo Baltijos studijų centro veiklos. Jis pasidžiaugė, kad į bendradarbiavimą nuo pat pradžių įsitraukė ir VU Filologijos fakulteto Baltistikos studijų katedros mokslininkai, tęsiantys ilgametes indoeuropeistikos tradicijas Vilniaus universitete.

Dr. Chinmay Pandya pabrėžė, kad privataus Dev Sanskriti universiteto akademinė aplinka išskirtinė tuo, jog akademinė veikla derinama su įtraukia socialine veikla. Universitetas plėtoja ryšius su daugeliu Vakarų šalių universitetų ir sudaro ypač palankias studijų ir viešnagės sąlygas atvykstantiems studentams, kurie studijų metu sutinka pritaikyti profesines žinias ir įgūdžius vietinėje bendruomenėje, moko savo gimtosios kalbos ar į ją verčia tekstus. Taip pat Chinmay Pandya patikino, kad Dev Sanskriti universitetas yra pasirengęs skirti dvi stipendijas Lietuvos piliečiams pilnoms magistrantūros ir doktorantūros studijoms.