Orientalistikos centre lankėsi naujasis Indijos ambasadorius

Indijos ambasadorius 20150413 interBalandžio 13 d. Orientalistikos centre lankėsi naujasis Lenkijai ir Lietuvai akredituotas Indijos Respublikos ambasadorius J. E. p. Ajay Bisaria. Susitikime su Orientalistikos centro direktoriumi doc. Valdu Jaskūnu taip pat dalyvavo Indijos Respublikos garbės konsulas Lietuvoje p. Rajinder Kumar Chaudhary, Indijos ambasados pirmasis sekretorius p. G. R. Meena, Lietuvos–Indijos forumo prezidentas Vytis Vidūnas, Centro dėstytojai indologai.

Valdas Jaskūnas supažindino ambasadorių su Centre vykdomomis indologijos studijomis ir tyrimais, pasidalino akademinio bendradarbiavimo su regiono indologijos centrais ir partneriais Indijoje patirtimi, aptarė galimybes skatinti indologijos studentų mobilumą dalinėms studijoms Indijos aukštosiose mokyklose. Ambasadorius pritarė idėjai, jog labai svarbu, kad pirmos studijų pakopos indologijos studentai studijų metu semestrą arba metus praleistų Indijoje. J. E. p. Ajay Bisaria išsakė įsitikinimą, jog Lietuvos ir Indijos verslo kompanijos galėtų būti tokių stipendijų steigėjai. Apsilankęs VUB Orientalistikos skaitykloje ambasadorius patikino, kad Indijos ambasada ir toliau pagal galimybes teiks paramą bibliotekos indologijos sekcijos atnaujinimui.

Susitikime ambasadoriui buvo pristatyta Lietuvos–Indijos forumo veikla, jau šešerius metus iš eilės organizuojamas klasikinių Indijos menų festivalis „Sursadhana“. Savo ruožtu svečias išreiškė Indijos ambasados paramą iniciatyvoms, didinančioms Indijos kultūros sklaidą Vilniuje ir Lietuvos regionuose ir pasiūlė Centrui, bendradarbiaujant su Lietuvos–Indijos forumu, išsamiai pristatyti Lietuvos indologinius tyrimus elektroninėje erdvėje.

Vėliau svečiai susitiko su Vilniaus universiteto rektoriumi prof. Artūru Žukausku, apžiūrėjo Universiteto biblioteką, Šv. Jonų bažnyčią, freskas Lituanistikos centre.