Informacija apie Vilniaus Universiteto Tarybos rinkimus

Rinkimai

Š. m. gruodžio 1–2 dienomis vyks rinkimai į vieną pagrindinių Vilniaus universiteto valdymo organų – Tarybą.

Centrinės rinkimų komisijos patvirtintas rinkėjų sąrašas.

Į VU Tarybą bus renkami 11 narių, 9 iš kurių rinks universiteto dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai – 5 vidinius ir 4 išorinius narius, o likę 2 nariai bus išrinkti Studentų atstovybės nustatyta tvarka.

Procesas

Kiekvienas rinkėjas gaus du biuletenius – vienas biuletenis bus skirtas balsuoti už vieną vidinį Tarybos narį (VU darbuotoją), o kitas biuletenis bus skirtas balsuoti už 4 išorinius Tarybos narius – viso kiekvienas rinkėjas balsuos už 5 kandidatus.

Vidinių Tarybos narių rinkimai
Rinkdamas vieną vidinį Tarybos narį, kiekvienas rinkėjas balsuos už savo mokslinių interesų srities kandidatą. Kadangi Filosofijos fakultete dirba socialinių ir humanitarinių mokslų atstovai, socialinių mokslų atstovai vidinį Tarybos narį rinks iš Socialinių mokslų ir studijų plėtros srities kandidatų sąrašo, o humanitarinių mokslų atstovai – iš Humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtros srities kandidatų sąrašo.

Išorinių Tarybos narių rinkimai
Rinkdamas keturis išorinius Tarybos narius, kiekvienas rinkėjas balsuos už vieną kandidatą kiekvienoje iš šių keturių sričių: Lituanistikos ir kultūros plėtra; Teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtra; Aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais, plėtra; Aukštųjų technologijų, susijusių su fiziniais mokslais, plėtra.

Kur vyks rinkimai?
Rinkimai vyks Centrinės rinkimų komisijos patvirtintose kamieninių akademinių padalinių vietose. Visiems VU Filologijos fakulteto ir Orientalistikos centro darbuotojams rinkimai organizuojami Filologijos fakulteto (Universiteto g. 5, Vilnius) K. Donelaičio aud.