Azijos studijos Vilniaus universitete įvertintos puikiai

2013 metų pavasarį vyko tarptautinis Orientalistikos centro studijų programų vertinimas. Tarptautinė ekspertų komisija, vadovaujama Helsinkio universiteto profesoriaus dr. Juha Janhuneno, susipažino su Orientalistikos centro parengtomis Azijos studijų ir Šiuolaikinių Azijos studijų programų savianalizėmis ir lankėsi Vilniaus universitete gegužės 23 d. Ekspertų grupės paskelbtos išvados patvirtino aukštą Azijos studijų kokybės lygį: Azijos studijų bakalauro programa įvertinta aukščiausia balų suma, o Šiuolaikinių Azijos studijų magistrantūros programa – 22 balais iš 24 galimų. Abi programos akredituotos ilgiausiam galimam laikotarpiui – šešeriems metams.

Azijos studijų programa vykdoma nuo 2000 metų ir yra džiausią patirtį sukaupusi neeuropinių kultūrų ir kalbų studijų programa Lietuvoje. Į Šiuolaikinių Azijos studijų programą priimama nuo 2006 metų. Centro puoselėjama tarpdalykinė į tarptautiškumą orientuota akademinė aplinka laiduoja aukštas tarptautiškumo ir tarpkultūriškumo kompetencijas turinčių absolventų ugdymą ir šių kompetencijų pritaikomumą skirtingose profesinės veiklos srityse.