Bendros naujienos

Studijos baigtos! Iš čia jau kylama į žvaigždes!

VU OC absolventai 2017 06 13 int„Ne tik statykite tiltus tarp kultūrų, kalbų ir patirčių, bet ir patys drąsiai tais tiltais vaikščiokite, nes ne tiltas, o juo einantis žmogus sujungia net ir pačių srauniausių vandenų atskirtus krantus. Džiaukitės ir džiuginkite. Ir prašau Jūsų – mokykitės, svajokit, kurkit. O iš čia jau kylama į žvaigždes!“
VU Orientalistikos centro direktorius dr. Vytis Silius

2017 m. birželio 13 d. pirmieji diplomus gavo 37 Orientalistikos centro absolventai. Cum laude diplomai įteikti Rūtai Žukaitytei, Šiuolaikinių Azijos studijų magistrei, ir Ignui Čepelei bei Gabrielei Niekytei, Azijos studijų bakalaurams.

Absolventus sveikino: Turkijos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė J. E. Aydan Yamancan, Nepaprastasis ir įgaliotasis Japonijos ambasadorius Lietuvai J. E. Toyoei Shigeeda, Lundo universiteto arabų kalbos ir literatūros docentas, Artimųjų Rytų regiono ekspertas, ilgametis Orientalistikos centro draugas ir partneris Henry Diabas, studijų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas ir Centro direktorius dr. Vytis Silius.

Studentų atstovės Dovilė Valaitė ir Gabrielė Niekytė dėkojo dėstytojams, kad lydėjo akademinėje kelionėje po tolimus ir egzotiškus Azijos kraštus. Dovilei šios studijos – tai išsipildžiusi svajonė, praplėstas akiratis, o štai Gabrielė tvirtai tiki: ši laida bus tie, kurie nugalės baimę ir ryšis pakeisti pasaulį, darys įtaką visam tam, kas šiuo metu vyksta. Absolventė dėkojo už laisvę kurti, laisvę augti, tirti ir patirti.

Parengta pagal „Universitas Vilnensis“ informaciją

Šaltinis: VU laikraštis „Universitas Vilnensis“, 2017 m. birželis, nr. 3 (1739) / ISSN 1822-1513

Prieiga per internetą: http://www.vu.lt/naujienos/laikrastis-universitas-vilnensis


 

Rinkimų į VU Filosofijos fakulteto Tarybą rezultatai

Filosf01 640x336

2017 m. birželio 20 d. įvyko rinkimai į Filosofijos fakulteto Tarybą. Iš 22 iškeltų kandidatų (žr. sąrašą) į fakulteto tarybą buvo išrinkti šie 16 mokslininkų:

• Filosofijos studijų kryptis:
 • prof. Marius Povilas Šaulauskas, doc. Jonas Dagys;

 • • Filosofijos studijų kryptis (Religijos studijų ir tyrimų centras):
  prof. Rita Šerpytytė;

 • • Psichologijos studijų kryptis:
  prof. Danutė Gailienė, doc. Antanas Kairys, doc. Sigita Girdzijauskienė, prof. Laimutė Bulotaitė, doc. Jurgita Lazauskaitė-Zabielskė, doc. Evaldas Kazlauskas;

 • • Regiono kultūros studijų kryptis:
  prof. Audrius Beinorius, lekt. dr. Deimantas Valančiūnas;

 • • Sociologijos ir socialinio darbo studijų kryptis:
  prof. Aleksandras Dobryninas, doc. Rūta Žiliukaitė, doc. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė;

 • • Ugdymo mokslų studijų kryptis:
  prof. Lilija Duoblienė, doc. Irena Stonkuvienė.

Filosofijos fakulteto Tarybos rinkimus rengė Vilniaus universiteto Centrinės rinkimų komisijos patvirtinta Filosofijos fakulteto rinkimų komisija:

 • doc. Lidija Šabajevaitė (pirmininkė);
 • prof. Albinas Bagdonas;
 • Miglė Baltrūnaitė (studentų atstovė).

Filosofijos fakulteto rinkimų komisijos protokolas 


 

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Tarybos rinkimai

balsavimas2017 m. birželio 20 d. vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Tarybos (toliau – Taryba) narių rinkimai. Tarybą sudaro 21 narys, įskaitant 4 studentų atstovus ir vieną narį pagal pareigas – Dekaną. Taryba sudaroma ketveriems metams.

Rinkimai į Tarybą vyks vadovaujantis Vilniaus universiteto kamieninių akademinių padalinių tarybų narių rinkimų tvarkos aprašu  bei 2017 m. gegužės 10 d. (Nr. 5) VU Filosofijos fakulteto Tarybos posėdžio nutarimu.

 

Rinkimų komisija

Tarybos rinkimus rengs Vilniaus universiteto Centrinės rinkimų komisijos patvirtinta Filosofijos fakulteto rinkimų komisija (toliau – Rinkimų komisija):

 • doc. Lidija Šabajevaitė (pirmininkė)
 • prof. Albinas Bagdonas
 • Miglė Baltrūnaitė (studentų atstovė)

Kandidatai į tarybą

Rinkimų komisijos sprendimu, kandidatų į Tarybos narius kėlimas vyks iki 2017 m. birželio 12 d. 16 val. Teisę kelti kandidatus ar išsikelti į Tarybos narius turi kiekvienas Padalinio rinkėjas, tačiau Tarybos nariu negali kandidatuoti ar būti renkamas Rinkimų komisijos narys. Norėdamas kelti kandidatą /-us, padalinio rinkėjas ar padalinio rinkėjų grupė teikia (laisvos formos) raštišką pasiūlymą Rinkimų komisijai.

Raštiškus pasiūlymus dėl kandidatų priima rinkimų komisijos sekretorė Jūratė Rapalavičiūtė 108 kab. darbo dienomis nuo 9 val. iki 17 val. (pietų pertrauka nuo 13 val. iki 14 val.).

Kas turi rinkimų teisę?

Vadovaujantis Vilniaus universiteto Statutu (žr. 12 str. 4 dalį), „teisę rinkti padalinio tarybos narius turi dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai, dirbantys Universitete pagal neterminuotas darbo sutartis, bei dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai, ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai dirbantys Universitete pagal terminuotas darbo sutartis, jeigu jų darbo laikas Universitete atitinka Reguliamine apibrėžtą darbo laiko normą, įskaitant ir darbo laiką einant Statuto 22  straipsnio 2 dalyje nurodytas pareigas, o Reguliamine nustatytais atvejais ir tvarka – ir darbo laiką Vilniaus universiteto ligoninėse (toliau – Universiteto ligoninės) ir kitose Universiteto įsteigtose įstaigose, įmonėse ir organizacijose“.

VU Filosofijos fakulteto rinkimų komisijos patvirtintas RINKĖJŲ SĄRAŠAS

Tarybos RINKIMŲ GRAFIKAS (preliminarus


Vilniaus universitete vyko trečiasis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“

KKT 7825 int„Kinų kalbos tiltas“ – tai Konfucijaus institutų organizuojamas tarptautinis kinų kalbos konkursas, rengiamas nuo 2002 metų. Jau penkiolika kartų daugiau nei 90 šalių vykusiuose atrankos etapuose dalyvavo virš 400 000 studentų, o finaluose konkursuose Kinijoje savo šalis atstovavo daugiau nei 1400 geriausiųjų studentų.

Lietuvoje šis konkursas rengiamas jau trečiąjį kartą. 2017 m. gegužės 6 d. Vilniaus universitete vykusiame konkurse dalyvavo Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo ir Mykolo Romerio universitetų studentai. Konkurso metu buvo vertinamos jų kinų kalbos žinios, žinios apie Kiniją ir su kinų kultūra susiję talentai – dalyviai pasakojo apie savo svajones, atsakinėjo į komisijos narių pateiktus klausimus, o paskutinėje kūrybinėje konkurso dalyje dainavo kiniškas dainas, šoko, skaitė poeziją ir demonstravo kinų kaligrafijos įgūdžius.

Šiais metais pirmąją vietą laimėjo Vilniaus universiteto Orientalistikos centro trečiakursis sinologas Andrius Skirkevičius, kuris liepos mėnesį atstovaus Lietuvą konkurse Kinijoje, o antrąją vietą užėmė ir stebėti konkurso į Kiniją vyks Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro ketvirtakursė Saulė Čipkutė.

Konkurso dalyvius ir nugalėtojus sveikino Kinijos ambasados Lietuvoje atstovas, ministras patarėjas ponas Ma Taotao, Vilniaus universiteto prorektorius doc. Valdas Jaskūnas, VU Orientalistikos centro direktorius dr. Vytis Silius, VDU Azijos centro direktorius dr. Aurelijus Zykas. VU Konfucijaus instituto direktorius prof. Audrius Beinorius pasidžiaugė kasmet gausėjančiu dalyvių skaičiumi ir kylančiu kinų kalbos išmanymo lygiu. Kadangi VU Konfucijaus institutas bendradarbiauja su penkiomis Lietuvos gimnazijomis, kuriose dėstoma kinų kalba, direktorius išreiškė viltį, jog kitais metais bus rengiamas ne tik studentų, bet ir moksleivių kinų kalbos konkursas.

Pirmasis studentų kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“ Lietuvoje surengtas prieš dvejus metus, o finale Lietuvą atstovavo jau keturi Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai.


 

Vieša Natelos Statkienės paskaita „UNESCO pasaulio paveldo objektai Turkijoje“

Turkey kapak alternatif 1Vilniaus universiteto Orientalistikos centras kviečia į paskaitą, skirtą susipažinti su gražiausiais ir reikšmingiausiais žmonijos ir gamtos kūriniais Turkijoje. Viešą paskaitą „UNESCO pasaulio paveldo objektai Turkijoje“ skaitys Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorė Natela Statkienė ir vaizdinės medžiagos pagalba padės suprasti ir pajausti saugomų objektų svarbą ir žavesį.

Renginys vyks 2017 m. gegužės 10 d. 15 val. Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius), kur šiuo metu eksponuojami Ankaros Hacettepe universiteto dizainerių plakatai „Vizualus atminties paveldas prieš kultūros niokojimą“. 


 

Kinų kalbos tiltas 2017

Kinu kalbos tiltas 2017„Kinų kalbos tiltas“ – tai tarptautinis kinų kalbos konkursas, kurį organizuoja Konfucijaus institutų būstinė (Hanban). Šis konkursas suteikia puikią galimybę kinų kalbos studentams parodyti savo kinų kalbos ir kinų kultūros žinias. Nuo 2002 m. Kinijoje organizuojamas konkursas į galutinį etapą sukviečia studentus iš daugiau nei 90-ies pasaulio šalių. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas kviečia visus kinų kalbą ir kultūrą studijuojančius studentus dalyvauti šiame konkurse.

„Kinų kalbos tiltas“ vyks 2017 m. gegužės 6 dieną Vilniaus universitete, VU Filologijos fakulteto K. Donelaičio aud. (Universiteto g. 5). Pradžia 10 val.

Konkurso metu vertinama:

        • Kinų kalbos žinios (klausymas, kalbėjimas, skaitymas, rašymas);
        • Žinios apie Kiniją;
        • Talentai (kinų muzika, šokiai, menas, akrobatika, kaligrafija, tapyba, popieriaus karpymas, kovos menai ir pan.).

Konkurso Lietuvoje laimėtojas keliaus į Kiniją dalyvauti liepos mėn. rengiamuose pusfinaliuose ir finale. Antrosios vietos laimėtojas turės galimybę vykti į Kiniją stebėti konkurso.

Labai laukiami ir konkurso žiūrovai! Išsamesnė informacija tel. 861311849.

Informaciją apie konkursą rasite oficialioje svetainėje http://bridge.chinese.cn/c15/opr/


Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams' 2017

SMMS 2017 intStudentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams (SMMS) – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės organizuojama stovykla moksleiviams. Tai kasmetinis renginys, skirtas ne tik moksleivių, bet ir studentų tobulėjimui. Pagrindinis projekto tikslas – padėti jaunimui pažinti savo gebėjimus, brandinti iniciatyvų, motyvuotą, sąmoningą ir ambicingą Lietuvos jaunimą.

2017 m. balandžio 21–23 dienomis vykusioje SMMS stovykloje dalyvavo apie 100 moksleivių iš įvairiausių Lietuvos miestų. Motyvuotų studentų komanda rūpinosi moksleivių užimtumu. Šeštadienį moksleiviai visą dieną praleido pasirinktuose fakultetuose, kur susipažino su juos dominančiomis studijų programomis, bendravo su šių fakultetų studentais ir dėstytojais.

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto, Orientalistikos centro ir Užsienio kalbų instituto vykdomomis studijų programomis ir moksline veikla domėjosi moksleiviai iš Kauno, Šilalės, Širvintų, Kazlų Rūdos ir kt. Studentai supažindino moksleivius su studijų galimybėmis, VU Orientalistikos centro dėstytoja Natela Statkienė papasakojo apie Artimtųjų Rytų studijų programą ir turkų kultūrą bei tradicijas. Moksleiviai kartu su FlF dėstytoju Jurgiu Pakeriu kūrė dirbtines kalbas, o su dėstytoja Dagne Beržaite diskutavo apie skaitymą ir knygas.

Stovyklos dalyviams buvo surengta ekskursija po Vilniaus universitetą, jos metu buvo galima pasiklausyti Dalios Valikonytės pasakojimą apie Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį, sužinoti kiemelių ir fakultetų istoriją.

SMMS stovykla ir diena, praleista senajame Vilniaus universitete, buvo turininga, pilna įspūdžių, įdomi ir moksleiviams, ir stovyklą surengusiems studentams.

Už organizavimą dėkojame stovyklos koordinatorei Tomai Limontaitei ir kuratoriams Rugilei Pumputytei bei Pauliui Maštavičiui.


 

Honkongo Lingnano universiteto prof. Niccolò Pianciola vieša paskaita

Piancola foto2017 m. balandžio 24 d. 17 val. Vilniaus universiteto Orientalistikos centro J.Kovalevskio aud. (Universiteto g. 5) vyks Honkongo Lingnano universiteto prof. Niccolò Pianciola vieša paskaita „Stalin's Great Famine in Soviet Kazakhstan: Collectivization and Starvation in Nomadic Central Asia".

Paskaitos tema: The famine in Kazakhstan during the first half of the 1930s wasthe most severe of the Soviet regional famines triggered by collectivization, in terms of percentage of population. Approximately a quarter (1.5 million) of the total victims of the Soviet collectivization famines lived in Kazakhstan. The Kazakhs, before the famine the biggest pastoral nomadic people in Eurasia, suffered more than any other national group in the Soviet Union, as approximately one third of them died between 1931 and 1933.

Based on years of research in Kazakhstan and Russian archives, the talk will outline the factors that led to the famine and will compare the events in Kazakhstan with the concurrent Ukrainian tragedy. At the crossroad between Bolshevik anti-colonialist and neo-colonial policies, interwar Kazakhstan is a crucial area for the understanding of the relations between the Stalinist leadership and its peripheries, and the contradictory policies of Soviet nation-building and nation-destroying engineered by the dictator and his collaborators.

Paskaita vyks anglų kalba. Paskaitos santrauka Paskaitos afiša  Maloniai kviečiame visus dalyvauti.