Naujienos

Honkongo Lingnano universiteto prof. Niccolò Pianciola vieša paskaita [2017-04-18]

Piancola foto2017 m. balandžio 24 d. 17 val. Vilniaus universiteto Orientalistikos centro J.Kovalevskio aud. (Universiteto g. 5) vyks Honkongo Lingnano universiteto prof. Niccolò Pianciola vieša paskaita „Stalin's Great Famine in Soviet Kazakhstan: Collectivization and Starvation in Nomadic Central Asia".

Paskaitos tema: The famine in Kazakhstan during the first half of the 1930s wasthe most severe of the Soviet regional famines triggered by collectivization, in terms of percentage of population. Approximately a quarter (1.5 million) of the total victims of the Soviet collectivization famines lived in Kazakhstan. The Kazakhs, before the famine the biggest pastoral nomadic people in Eurasia, suffered more than any other national group in the Soviet Union, as approximately one third of them died between 1931 and 1933.

Based on years of research in Kazakhstan and Russian archives, the talk will outline the factors that led to the famine and will compare the events in Kazakhstan with the concurrent Ukrainian tragedy. At the crossroad between Bolshevik anti-colonialist and neo-colonial policies, interwar Kazakhstan is a crucial area for the understanding of the relations between the Stalinist leadership and its peripheries, and the contradictory policies of Soviet nation-building and nation-destroying engineered by the dictator and his collaborators.

Paskaita vyks anglų kalba. Paskaitos santrauka Paskaitos afiša  Maloniai kviečiame visus dalyvauti.

Naujos knygos VU Orientalistikos skaitykloje [2017-04-07]

OC biblioteka 017Vilniaus universiteto bibliotekos Orientalistikos skaityklos fondas papildytas naujais užsienio šalių leidyklų išleistais leidiniais Artimųjų Rytų ir islamo studijų tematika.

Knygų, gautų 2017-04-27, sąrašas.

Daugiau informacijos apie leidinius suteiks darbuotoja Agnė Veisaitė
Tel. (8 5) 268 7157, (8 5) 268 7283, Universiteto g. 3 (V-VI aukštai)

Darbo laikas: pirmadieniais-penktadieniais 9:00 – 18:00, šeštadienį –  9:00 – 16:00

Atsiskaitymų laikotarpiu biblioteka dirba ir sekmadieniais nuo 9.00 iki 16.00.
Pavasario atsiskaitymų laikotarpis: 2017 05 08 – 05 28.

Prof. A. Beinoriaus paskaita „Jurijaus Rericho gyvenimas ir veikla“ [2017-04-07]

nanda devi virsukalneTarptautinės dailės parodos „Nikolajus Rerichas ir Latvija“ paskaitų ciklas

Maloniai kviečiame Jus į Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktoriaus,

Orientalistikos centro prof. habil. dr. Audriaus Beinoriaus paskaitą

Jurijaus Rericho gyvenimas ir veikla

2017 m. gegužės 4 d., ketvirtadienį, 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4)

Paskaitoje bus apžvelgtas žymaus orientalisto Jurijaus Rericho (1902–1960) gyvenimo kelias ir mokslinė veikla: išsilavinimas; moksliniai darbai, atnešę jam pasaulinę šlovę; vaidmuo tėvo organizuotose sudėtingose Azijos ekspedicijose; kokie darbai ir išbandymai jo laukė sugrįžus į Sovietų Sąjungą.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame dalyvauti. Kvietimas  Paskaitos afiša

Organizatoriai: Lietuvos dailės muziejus, Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas

Knygos „Indija ir Lietuva per asmeninių santykių prizmę“ pristatymas [2017-04-05]

Indija Lietuva atskl int2017 m. balandžio 5 d. Kalkutoje, legendiniame beveik šimtmetį veikiančiame knygyne „The Oxford Bookstore“ pristatyta knyga „Indija ir Lietuva per asmeninių santykių prizmę“. Knygos pristatyme dalyvavo Vakarų Bengalijos gubernatorius Keshari Nath Tripathi (Kešari Natas Trìpatis), Lietuvos ambasdorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša, buvęs Indijos visuomeninio transliuotojo vadovas Jawharas Sircaras, diplomatė ir viena iš knygos bendraautorių Diana Mickevičienė, garbės konsulas Arvind Sukhani.

Leidinyje publikuojamas Dianos Mickevičienės straipnis „ Antanas Poška and His Views of India“ ir Vilniaus universiteto Orientalistikos centro prof. A. Beinoriaus straipsnis „„A Lithuanian Gandhi? Lithuanian Philosopher Wilhelm Storostas-Vydūnas and His Reception of Indian Philosophy“.

Knyga skirta šiemet minimai Indijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-erių metų sukakčiai.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/LTambasada.Indija

Nacionalinio Mongolijos universiteto prof. Bumochir Dulam pristatys politinės ir ekonominės antropologijos tyrimus Mongolijoje bei Kinijoje [2017-03-31]

Bumochir Dulam2017 m. balandžio 11–12 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete ir Orientalistikos centre svečiuosis antropologas Prof. Bumochir Dulam iš Nacionalinio Mongolijos universiteto (Ulanbatoras). Vizito metu mokslininkas skaitys paskaitas, kurių metu supažindins su politinės ir ekonominės antropologijos tyrimais Mongolijoje bei Kinijoje.

Balandžio 11 d. 16.00–18.30 val. – “Power of Respect: Ethnic conflicts and minority struggles in Qinghai, China” (Filosofijos fakultetas, 201 aud.).

Balandžio 12 d. 16.00–18.30 val. – “Nation State Dilemmas: Capitalism, environmentalism and crisis in Mongolia’s mining economy” (Orientalistikos centras, A. Binderio aud.).

Paskaitų santrauka  Paskaitos vyks anglų kalba.

Paskaitose kviečiami dalyvauti visi (ne tik studentai), besidomintys Mongolija, antropologija bei paskaitų tematika!

Mokslininko vizitas vykdomas pagal Erasmus+ dėstytojų mainų programą.

Kontaktinis asmuo:

Renatas Berniūnas